PC-DMIS 2011'den memnunmusunuz?
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: PC-DMIS 2011'den memnunmusunuz?  (Okunma sayısı 130117 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 194
  • Teşekkür: 48
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
PC-DMIS 2011'den memnunmusunuz?
« : 20 Şubat 2012, 12:07:15 »
Bakalim 2011 kullanicilari memnunmu degilmi , gerek varmi yokmu eski pc-dmis yetiyormu merak ettim. Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir Teşekkür Yeter...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
Ynt: PC-DMIS 2011'den memnunmusunuz?
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2012, 17:34:14 »
bu konuda yorumlarinizida bekliyorum arkadaslar cünki tavsiye istendigi durumlarda kararsiz kaliyorum Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir Teşekkür Yeter...
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #2 : 05 Mart 2012, 14:26:41 »
Ewt bence cok kararsiz calisiyor dakika basi hata veriyor. Cok nazik. Suan aciliyor ama tezgah ile baglanti kurmaya calistigi anda kapaniyor. Bunun gibi bir cok kafasi karisip verdigi hatalar var. Kismetimizden midir bilmiyorum. He birde artik eskisi gibi servisten de destek alamiyoruz. Isler degisti sanirim.
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 300
  • Teşekkür: 7
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #3 : 06 Mart 2012, 21:27:27 »
2011'in nazik oldugu konular elbette var, ama bunlar aslinda eski versiyonlarda da dikkat edilmesi gereken hususlar... 3.25 , 3.7'yi ne kadar "severek" kullandiysaniz, 2011Mr1'i de o kadar severek , guvenerek kullanabilirsiniz..
Isin icine biraz Bilgi Islem eli biraz da kurcalama yada dalginlikla "Dont ask me again" centigi girince 3.25 bile sapitiyor, emin olun... Ben eminim, cunku biraz fikrim var Resimlere izin verilmiyor.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• escaped

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2012, 09:50:11 »
arkadaslar bu memlekette 2009 kulanan yokmu Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap tek benmiyim.
2011 görmedim fakat 2009 kulaniyorum bursada su anda manisadaki fabrikamizdayim burada 3.7 var nerde benim 2009'um 2009 daha kulanisli.
ilk aklima gelen mirror 2009 dokuzda mirror yaparken tezgahin hangi ekseninde oldugunuda soruyor böyle olunca mirror yaptiginiz programda F5 basip eksen takimina bak referansla ölcsün. aci derdi merdi yok.

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2012, 10:23:03 »
2011 de mirrorun dahada gelismisi var cad datayi ayri eksende , programi ayri eksende mirror yapabiliyorsun.baya bi kolaylik sagliyor. Ancak ben kararsizim halen daha, sebebi ise cok daha nazik olmasi ve kararsiz calisiyor.  Bu arada 2009 u kullanan benimde pek tanidigim yok... Resimlere izin verilmiyor.
Bir Teşekkür Yeter...

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #6 : 08 Kasım 2013, 18:37:18 »
O dediğinizi 3.7 dede yapmak mümkün ancak bunun için ölceceğiniz her neyse simetriğini y ekseninde konumlandırabiliyor olmanız şartı var. 2011 de ise bu mantık değişmiş. 2011 de 3 secenek çıkıyor
1-Miror yapmak istediğiniz programın datasının miror ekseni(3.7dede var)
2-Miror yapmak istediğniz datanın açılarını miror etmek istediğiniz ekseni(3.7de yok)
3-miror yapmak istediğiniz programın içinde rapor varsa hangi eksende miror etmek istediğiniz gibi 3 seçenek mevcut.(3.7de yok). (bu özelliğe hala tam hakim değilim başarılı bir mirror yapamadım.)

Fikrime gelince 2012 si çıktı ve daha önceki hatalar giderildi. ancak pc dmis herzaman olduğu gibi windows'la çok uyumlu çalışamıyor. Windows kararlı gibi gözüksede windowstan dolayı hatalar kapanmalar olabiliyor. Yani pc dmisin en büyük dez avantajı windowsu çok kale alması. Buda ilk versiyonları temal alan yapısı onun üzerinde değişiklik yapılarak gidiliyor. Köklü bir değişiklik olurda bir gün Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yok dili yok saati v.s bunları sallamayacak bir versiyon bekliyorum ben.

3.7 yi hala kullanıyorum ancak 2012'yi 2011 mr2 yi tavsiye ederim.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

« Yanıtla #7 : 09 Kasım 2013, 08:17:09 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Köklü bir değişiklik olurda bir gün Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yok dili yok saati v.s bunları sallamayacak bir versiyon bekliyorum ben.

Buna katılmamak elde değil MeRt1isi.

Tavsiye olarak 2010 release
Kapanmamak  için windows a direnen bir versiyon. Resimlere izin verilmiyor.
üst versiyonlar elimde olmasına rağmen program yaparken 2010 kullanıyorum.
(mr değil sadece 2010 release)
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #8 : 09 Kasım 2013, 09:58:10 »
Biz burada 3.7 den 2011 e geçtik. arada ne oldu bilmiyorum. Ama o dönemlerde yazılım şirketinin değiştiğini duymuştum. Bundan sonra arayüzde ve bir çok hususta yenilikler gelmeye başladı ondan öncesinde çok değişiklik olmuyordu. Õrneğin; yanlış hatırlamıyorsam update özelliği ile pcdmis ilkez 2011 in Mr1'de tanıştı. 2010 da bu özellik yok değilmi sayın harek.

« Yanıtla #9 : 09 Kasım 2013, 10:59:37 »
 2010 da bu özellik yok değilmi sayın harek.

Aynen..
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #10 : 09 Kasım 2013, 11:22:56 »
PC-Dmis olumlu yönde kendini geliştiriyor buna katılıyorum her ne kadar yeni sürümler ilk çıktığında bazı sorunlar olsada.
Ancak özellikle portable ölçüm cihazlarında kullanılan sürümleri istenildiği kadar gelişme kaydedemiyor bence.
Benim düşüncem bu portable ölçüm gelecekte daha çok önem kazanacak örneğin üretilen parça direk üretimi yapan tezgah üzerinde ölçülüp onaylanacak. bu yüzden portable konusunda kendisini daha geliştirmeli ve daha pratik çözümler bulmalı....
Bir Teşekkür Yeter...

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #11 : 25 Kasım 2013, 20:41:49 »
Biz burada 3.7 den 2011 e geçtik. arada ne oldu bilmiyorum. Ama o dönemlerde yazılım şirketinin değiştiğini duymuştum. Bundan sonra arayüzde ve bir çok hususta yenilikler gelmeye başladı ondan öncesinde çok değişiklik olmuyordu. Õrneğin; yanlış hatırlamıyorsam update özelliği ile pcdmis ilkez 2011 in Mr1'de tanıştı. 2010 da bu özellik yok değilmi sayın harek.

Bazi konulari nedense ana sayfada gorememisim, kaynamis olmasin.
Yazilim sirketinde bir degisim olmadi, hala Wilcox hala Hexagon sirketi Resimlere izin verilmiyor.
Yenilikler 2009'da da vardi ama 2010 versiyonundan sonra daha cok degisim oldu.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #12 : 25 Kasım 2013, 20:42:56 »
PC-Dmis olumlu yönde kendini geliştiriyor buna katılıyorum her ne kadar yeni sürümler ilk çıktığında bazı sorunlar olsada. Ancak özellikle portable ölçüm cihazlarında kullanılan sürümleri istenildiği kadar gelişme kaydedemiyor bence. Benim düşüncem bu portable ölçüm gelecekte daha çok önem kazanacak örneğin üretilen parça direk üretimi yapan tezgah üzerinde ölçülüp onaylanacak. bu yüzden portable konusunda kendisini daha geliştirmeli ve daha pratik çözümler bulmalı....
Portable'cilere dokunmatik geliyor, daha ne yapsin garibanlar Resimlere izin verilmiyor.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #13 : 25 Kasım 2013, 20:44:38 »
Buna katılmamak elde değil MeRt1isi. Tavsiye olarak 2010 release Kapanmamak için windows a direnen bir versiyon. Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap üst versiyonlar elimde olmasına rağmen program yaparken 2010 kullanıyorum. (mr değil sadece 2010 release)
2012'nin kapandigini kim gormus? Goren Windows Update'ine baksin, enter tusundan elini uzak tutsun Resimlere izin verilmiyor.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #14 : 25 Kasım 2013, 20:50:31 »
O dediğinizi 3.7 dede yapmak mümkün ancak bunun için ölceceğiniz her neyse simetriğini y ekseninde konumlandırabiliyor olmanız şartı var. 2011 de ise bu mantık değişmiş. 2011 de 3 secenek çıkıyor 1-Miror yapmak istediğiniz programın datasının miror ekseni(3.7dede var) 2-Miror yapmak istediğniz datanın açılarını miror etmek istediğiniz ekseni(3.7de yok) 3-miror yapmak istediğiniz programın içinde rapor varsa hangi eksende miror etmek istediğiniz gibi 3 seçenek mevcut.(3.7de yok). (bu özelliğe hala tam hakim değilim başarılı bir mirror yapamadım.) Fikrime gelince 2012 si çıktı ve daha önceki hatalar giderildi. ancak pc dmis herzaman olduğu gibi windows'la çok uyumlu çalışamıyor. Windows kararlı gibi gözüksede windowstan dolayı hatalar kapanmalar olabiliyor. Yani pc dmisin en büyük dez avantajı windowsu çok kale alması. Buda ilk versiyonları temal alan yapısı onun üzerinde değişiklik yapılarak gidiliyor. Köklü bir değişiklik olurda bir gün Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yok dili yok saati v.s bunları sallamayacak bir versiyon bekliyorum ben. 3.7 yi hala kullanıyorum ancak 2012'yi 2011 mr2 yi tavsiye ederim.
Acik ve net, Windows ve .NetFramework bilesenlerinin guncellemeleri isi etkiliyor. Ancak , 95 oktan mavi benzin yoksa araci uyumlu hale getirmek mi yerinde olur yoksa araci uretene mi laf etmek gerek Resimlere izin verilmiyor.
.NetFramework gelisiyorsa bilgisayarda da gelismesi gerekir.
hastasi oldugum Internet Explorer forumumda sorun cikardiginda Firefox oneren Yonetici arkadaslarim var.. Demekki bir guncelleme bir sekilde lazim oluyor Resimlere izin verilmiyor.
2012 ve ilerisi iyidir Beyler (ve varsa Hanimlar) Resimlere izin verilmiyor.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

PC-DMIS 2011'den memnunmusunuz? Konusuna Ait Benzer Konular

PC-DMIS NC

Gösterim: 1611 - Yanıt: 2 - Başlatan:sozmen
www.pcdmisforum.org den memnunmusunuz?

Gösterim: 23827 - Yanıt: 6 - Başlatan:τǺN€®™

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 332
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar