Numfix ile Sayısal tuşlardaki virgül tuşuna nokta değeri atamak.
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Numfix ile Sayısal tuşlardaki virgül tuşuna nokta değeri atamak.  (Okunma sayısı 22110 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • Teşekkür: 48
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
Arkadaşlar biz bildiğiniz gibi Pc-Dmis te ondalıklı ayıracı olarak nokta işereti kullanıyoruz. Bu yüzden pc-dmis yada herhangi bir yerde (ör.:Autocad) rakam girerken iki elmizi kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu programcık sayesinde Q kalvye kullananlar bu sıkıntıdan kurtulabliyor. Yüklemesi basittir sadece setup.exe çalıştırılır ve yüklenmesi beklenir. Yüklenince akranda bir uyarı belirir.
Sonrasında ayar yapılması gerekiyor.

hepimiz ing. işletim sistemi kullandığımız için yolları ona göre söylüyorum.
Yükleme işleminden sonra.
-Control panel=>Region end Langauge=>Keyboards and Languages Tab'ını açın=>Change Keyboards...'a tıklayın.
-Açılan pencerede General TAb'ında Add.. ye tıklıyoruz.
-Yeni açılan pencerede aşşağı inerek Tukish(Turkey) seçeneğini buluyoruz. artıya tıklayarak açılan seçeneklerden "Tukish Q - FIXED" kutucuğunu seçip "OK" ye basıyoruz ve bir önceki ekrana dönüyoruz.

Bu işlemden sonra artık yeni klavye düzenimiz seçilebilir listemize geliyor. şunuda söyleyeyim. Bu klavye düzeninin bir önceki klavye düzeninden tek farkı klavyenin sağındaki sayısal düzendeki "Del" yazan ve virgül işereti olan tuşun işlevini noktaya çevirmesidir.

Bu açıklamayı yapmamın sebebi bir püf noktayı söylemek istemem ve oluşabilecek soru işaretlerini baştan berteraf ermek istememdir.

şimdi General tabındaki ayarlarımıza devam edelim.

-Defult imput langauage seçim kutusunda yeni düzenimiz olan fixed'i seçip apply diyelim.

Bundan sonra defult klavyemiz bu ancak püf noktada burada devreye giriyor. Bilenleriniz vardır Office pc-dmis yada farklı programlarda aynı anda çalışırken, klavyedeki tuşlar birden türkeçe karakterlere karşı acayipleşir bunun sebebi o an çalıştığınız programın şuan açık olan Genaral tabındaki "en" yazan klavye düzenine geçmesi olabilir. Bunu her defasında yada sistem restart ettiğimizde seçmemiz gerekebilir. Bu durumu ortadan kaldırmamk için.

-Yine General tab'ındaki "Installed services" seçim alanında "Fixed" ibaresi geçmeyen tüm klavye düzenlerini siliyoruz.
 Defult input langauage seçim kutusunda "fixed" i defult yapmıştık onu bu yüzden silemeyiz engel olur. eğer onun haricinde herhangi birini silemiyorsanız. Bu işlemi doğru yaptığınızdan emin olun tekrar deneyin.
evet apply dediğimizde tüm işlemler bitmiş olur. artık iki elle sayı girmenize gerek yoktur.
Herhangi bir sebeplede fixed klavye düzenini silerseniz tekrar yükleyemezsiniz. çözümü vardı ama hatırlayadım. Böyle bir sıkıntı olursa kendim burada silip, tekrar çözümü bulup yazarım.
Bunu xp ve win7 de kullanıyorum. sorun çıkmadı.

Bir uyarım olacak anlatımdaki ayarlar dışında başka hiç bir şeyi değiştirmeyin. Bu pc-dmis in tutarsız çalışmasına neden olur. Tecrübeyle sabittir.

Son olarak yaptığınız tüm işlemlerden kendiniz sorumlusunuz. çalışma sırasında konsantrasyon eksikliği bazı işlemlerin sıralaması ,atlanması yada yanlış anlaşılmasına sebep olabilir.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 194
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
Anlatım için çok teşekkürler murat basit ama çok faydalı bir program... Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir Teşekkür Yeter...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

murat
konuları okumaya yetişemiyorum. Bu ne hız.. Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
üstadım fırsat bulsam çok anlatmak istediğim çok sey var. Õrneğin Vmware kullanımı ve usb boot edebilme.  Bu iki hususu çok hoşuma gidiyor. Usb belleğe linux'un bir çok versiyonu ve xp nin live versiyonları yüklenip çalışmayan bir işletim sisteminde boot ediliyor ve kurtarma yapılabiliryor. Vmware ilede  istediğin işletim sistemini pc de yüklü bir program edesıyla kullanabiliyorsun. Fırsat bulursam bunlarada vakit ayıracağım.
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

Numfix ile Sayısal tuşlardaki virgül tuşuna nokta değeri atamak. Konusuna Ait Benzer Konular

Manuel nokta almadan direk kordinat belirleyerek yapilan ölcüm hakkinda

Gösterim: 3456 - Yanıt: 4 - Başlatan:safak
sabit vektörde nominal nokta secmek

Gösterim: 3384 - Yanıt: 5 - Başlatan:DEA OLCME

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 341
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar