SERTIFIKALI CALISMAK ICIN VE HEXAGON METROLOGY BUNYESINDE EKIPLESMEK ICIN EVET!
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: SERTIFIKALI CALISMAK ICIN VE HEXAGON METROLOGY BUNYESINDE EKIPLESMEK ICIN EVET!  (Okunma sayısı 179064 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• murat-hayeslemmerz

• Ziyaretçi
ARKADASLAR SERTIFIKALI OLCUMCU OLMAK VE YAPTIGIMIZ ISI BIR SEKTOR HALINE GETIRMK VE BUNUNLA BERABERDE TIPKI SOFORLUK GIBI EHLIYET SAHIBI OLMAK DUSUNCESIYLE BIR ONERI SUNMAK ISTIYORUM HERKES FIKRINI EVET YADA HAYIR DIYEREK BELIRTSIN BELKI HEXAGONDAKI YONETICILERIMIZ SESIMIZI DUYAR VE BU SEKILDE BIR SISTEM BASLATMA KARARI ALIRLAR BIZDE SIRADAN SEKTOR ELEMANLARI OLMAKTAN CIKARIZ ... Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

• DEA OLCME

• Ziyaretçi
Bu önerinize katiliyorum  Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben bu isi 1987 den beri yapiyorum ama sadece sertifikamiz var
acaba HEXAGONDAKI yöneticileri bizim bu önerilerimizi hic dikkate aliyormu sanki bana hic almiyormus gibi geliyor...

• kirimlikurt

• Ziyaretçi
      Hicbir yazilim sirketi bu  tür bir öneriye sicak bakmaz.

Yazilimi ne kadar cok kullanabilen insan var ise yazilim piyasada o kadar cok satar.

Hicbir firma bu öneriye sicak bakmaz.Benim calistigim firmada su an 20 inspectör var 5 kisi de sertifika var 15 kisi sertifikasiz. Kullanabilen herkes kör topal ögrenmeye calisiyor.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 300
  • Teşekkür: 7
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
Oncelikle sunu belirteyim , herhangi bir sirketin - toplulugun goruslerini belirtmiyorum , asagida yazanlar sadece benim dusuncelerimdir. Ne savunucuyum ne de karsi cikiciyim.

Alıntı

Yazilimi ne kadar cok kullanabilen insan var ise yazilim piyasada o kadar cok satar.

Hicbir firma bu öneriye sicak bakmaz.Benim calistigim firmada su an 20 inspectör var 5 kisi de sertifika var 15 kisi sertifikasiz. Kullanabilen herkes kör topal ögrenmeye calisiyor.

Egri oturup dogru konusalim....

Aksine , yazilim sirketleri bu tur calismalara ticari yonden sicak bakmasi gerek , sertifika almak icin egitim almaniz gerekli. Sicak bakmayacak olan , egitimi talep edecek olanlardir. Resimlere izin verilmiyor.

Bir yaziliminin cok kullanici tarafindan biliniyor olmasi , buna denk yazilim sayisi yani is istihdami varsa anlamlidir. Eger bu yazilim yatirim maliyeti gerektiren bir cihaza ait ise , bu olcude yatirim varsa kullanici icin faydalidir. Cihaz satinalanlar , oncelikle "bilen" sayisini degil , yatirim maliyeti , cihaz yeterliligi gibi unsurlari goz onune alir. Genellikle ozel cihazlar "paket icinde egitimle" satildiklari icin "bilinirlik" en azindan ulkemiz sartlarinda pek etken olmasa gerek. "Bilinirlik" mevcut sistem icindeki personel sirkulasyonu sozkonusu oldugu/olmasi durumda anlamli olur.

HM zaten egitimlere katilanlara SERTIFIKA veriyor , ben oyle biliyorum. Kalan 15 kisinin neden disaridan egitim almadiklarini dogrusu merak ettim , egitime gerek yok idare edin mi dendi , bunun cevabi birkac sorunun da cevabini beraberinde getirecektir.

Bir otomobil saticisi , aliciya "ehliyetsiz kisilerce kullanilmasina musaade etmiyoruz" diyebilir mi? Diyecek olsa dahi , bunun bir kanunu olabilir mi? "Alkollu kullanmayacagina dair suraya imza at" , veya "kullanirsan - kullandirirsan otomobilini geri alirim" diyebilir mi? Ki, kullanmakta oldugunuz cihazin sizlerde de bulunan orijinal kullanim kitaplarinda yapilan isi ve isi yapanlari ciddiye aldiklarindan "SADECE EGITIM ALMIS KISILERCE KULLANILMALIDIR" yaziyor.
Cihaz ne kadar verimli kullanilirsa her iki taraf icin de arti puan getirir , satana da alana da..
Istanbul'a gidip gelenler bilirler , kamyonet-kamyon-otobus gibi araclarin 1.Bogazici koprusu'nu kullanmalari yasaktir. Hatta bazi hafif ticari araclarin on goguslerinde de bu sekilde bir uyari mevcut: Bu aracla 1.Bogazici Koprusunden gecemezsiniz diye.
Mal benim , cezasi neyse gecerim... Mal benim istersem takla atar oyle kullanirim derse adam , ne diyeceksiniz?

Bir sirketin diger bir sirketin ic islerine karisma hakki nedir? Sirketiniz disindan kim sizin organizasyon semasindaki yerinizi degistirebilir??

Sistem Denetim'leri , Proses Denetimleri gibi uygulamalarda olcumcunun sertifikasi sorulmuyor mu?

"Birileri" Bilgi , gorgu , tecrube ve gereksinimlere gore "olmasi gerekenleri" soyleyebilir , ama nihai karari verecek olan Sirketiniz yonetimidir.

Alıntı
....HEXAGONDAKI YONETICILERIMIZ....
Unutmamak lazim ki , Onlar Hexagon Metrology'nin yoneticileri , isletmelerimizde sizin-bizim ne is yapacagimiza , ne maas alacagimiza onlar karar vermiyorlar.

Derneklesme istegi guzel bir istek. Ancak , bunun da kanunu - kitabi mevcut.

http://www.alomaliye.com/dernekler_kanunu.htm

Madde 1 - Bu Kanunun amaci, kazanc paylasma disinda, kanunlarla yasaklanmamis belirli ve ortak bir *eyi gerceklestirmek üzere, en az yedi gercek kisinin, bilgi ve calismalarini sürekli olarak birlestirmeleri suretiyle olusturduklari derneklerle ilgili esaslari düzenlemektir. 
Bir dernegin yaptirim gucu nedir ...

Bu kapsamda , herhangi bir "sirket" dernek kuramaz , insanlar kurar.

Var mi 7 kisi ?!

Sitede Yonetici sifatiyla diyebilecegim sey ise , Kelimelere biraz dikkat etmek gerek ......onemsememek/ciddiye almamak gibi fiileri kurumlara yakistirmak biraz agir kacabilecek kelimelerdir....
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• DEA OLCME

• Ziyaretçi
burda ben yanlis anlasilmis gibi geldi ben sadece bu konuyla ilgili o sözleri soyledim hani bu forumda da olan arkadaslarin tanisma isteklerinide  Hexagon metrology bünyesinde olmasini istemislerdi cevap gelmedi onun icin söyledim yanlis bir kelime kullandiysam kusura bakmayin..

• batu

• Ziyaretçi
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ARKADASLAR SERTIFIKALI OLCUMCU OLMAK VE YAPTIGIMIZ ISI BIR SEKTOR HALINE GETIRMK VE BUNUNLA BERABERDE TIPKI SOFORLUK GIBI EHLIYET SAHIBI OLMAK DUSUNCESIYLE BIR ONERI SUNMAK ISTIYORUM HERKES FIKRINI EVET YADA HAYIR DIYEREK BELIRTSIN BELKI HEXAGONDAKI YONETICILERIMIZ SESIMIZI DUYAR VE BU SEKILDE BIR SISTEM BASLATMA KARARI ALIRLAR BIZDE SIRADAN SEKTOR ELEMANLARI OLMAKTAN CIKARIZ ... Resimlere izin verilmiyor.
evet

• nart

• Ziyaretçi
acikcasi biraz fikrim vardi dicekkene olan fikride cürüten bi cevap zaten verilmis noktada konulmus bu konuya yinede ewet ewet eweeet Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap)) sanal alemde oldukmu yedi kisi simdi

Oncelikle sunu belirteyim , herhangi bir sirketin - toplulugun goruslerini belirtmiyorum , asagida yazanlar sadece benim dusuncelerimdir. Ne savunucuyum ne de karsi cikiciyim.

Alıntı

Egri oturup dogru konusalim....

Aksine , yazilim sirketleri bu tur calismalara ticari yonden sicak bakmasi gerek , sertifika almak icin egitim almaniz gerekli. Sicak bakmayacak olan , egitimi talep edecek olanlardir. Resimlere izin verilmiyor.

Bir yaziliminin cok kullanici tarafindan biliniyor olmasi , buna denk yazilim sayisi yani is istihdami varsa anlamlidir. Eger bu yazilim yatirim maliyeti gerektiren bir cihaza ait ise , bu olcude yatirim varsa kullanici icin faydalidir. Cihaz satinalanlar , oncelikle "bilen" sayisini degil , yatirim maliyeti , cihaz yeterliligi gibi unsurlari goz onune alir. Genellikle ozel cihazlar "paket icinde egitimle" satildiklari icin "bilinirlik" en azindan ulkemiz sartlarinda pek etken olmasa gerek. "Bilinirlik" mevcut sistem icindeki personel sirkulasyonu sozkonusu oldugu/olmasi durumda anlamli olur.

HM zaten egitimlere katilanlara SERTIFIKA veriyor , ben oyle biliyorum. Kalan 15 kisinin neden disaridan egitim almadiklarini dogrusu merak ettim , egitime gerek yok idare edin mi dendi , bunun cevabi birkac sorunun da cevabini beraberinde getirecektir.

Bir otomobil saticisi , aliciya "ehliyetsiz kisilerce kullanilmasina musaade etmiyoruz" diyebilir mi? Diyecek olsa dahi , bunun bir kanunu olabilir mi? "Alkollu kullanmayacagina dair suraya imza at" , veya "kullanirsan - kullandirirsan otomobilini geri alirim" diyebilir mi? Ki, kullanmakta oldugunuz cihazin sizlerde de bulunan orijinal kullanim kitaplarinda yapilan isi ve isi yapanlari ciddiye aldiklarindan "SADECE EGITIM ALMIS KISILERCE KULLANILMALIDIR" yaziyor.
Cihaz ne kadar verimli kullanilirsa her iki taraf icin de arti puan getirir , satana da alana da..
Istanbul'a gidip gelenler bilirler , kamyonet-kamyon-otobus gibi araclarin 1.Bogazici koprusu'nu kullanmalari yasaktir. Hatta bazi hafif ticari araclarin on goguslerinde de bu sekilde bir uyari mevcut: Bu aracla 1.Bogazici Koprusunden gecemezsiniz diye.
Mal benim , cezasi neyse gecerim... Mal benim istersem takla atar oyle kullanirim derse adam , ne diyeceksiniz?

Bir sirketin diger bir sirketin ic islerine karisma hakki nedir? Sirketiniz disindan kim sizin organizasyon semasindaki yerinizi degistirebilir??

Sistem Denetim'leri , Proses Denetimleri gibi uygulamalarda olcumcunun sertifikasi sorulmuyor mu?

"Birileri" Bilgi , gorgu , tecrube ve gereksinimlere gore "olmasi gerekenleri" soyleyebilir , ama nihai karari verecek olan Sirketiniz yonetimidir.

Alıntı
....HEXAGONDAKI YONETICILERIMIZ....
Unutmamak lazim ki , Onlar Hexagon Metrology'nin yoneticileri , isletmelerimizde sizin-bizim ne is yapacagimiza , ne maas alacagimiza onlar karar vermiyorlar.

Derneklesme istegi guzel bir istek. Ancak , bunun da kanunu - kitabi mevcut.

http://www.alomaliye.com/dernekler_kanunu.htm

Madde 1 - Bu Kanunun amaci, kazanc paylasma disinda, kanunlarla yasaklanmamis belirli ve ortak bir *eyi gerceklestirmek üzere, en az yedi gercek kisinin, bilgi ve calismalarini sürekli olarak birlestirmeleri suretiyle olusturduklari derneklerle ilgili esaslari düzenlemektir. 
Bir dernegin yaptirim gucu nedir ...

Bu kapsamda , herhangi bir "sirket" dernek kuramaz , insanlar kurar.

Var mi 7 kisi ?!

Sitede Yonetici sifatiyla diyebilecegim sey ise , Kelimelere biraz dikkat etmek gerek ......onemsememek/ciddiye almamak gibi fiileri kurumlara yakistirmak biraz agir kacabilecek kelimelerdir....

• Tuncayaslan

• Ziyaretçi
bende sizlerle ayni fikirdeyim bencede bir olusum olusturulmali ve sertifika olayi ciddiye alinmali. bunun icinde hexagon metrology bünyesinde bir ekip olusturulmali.

• Alpha

• Ziyaretçi
sanal alemde oldukmu yedi kisi simdi

olmus mu 7 kisi? Resimlere izin verilmiyor.

• safak

• Ziyaretçi
   önerinmize katiliyor ve  destekliyorum.Evet!(Gerci firmamiz sagolsun bütün yalvarmalarimiza yakarmalarimiza ragmen Transmetalden ancak 1 günlük temel egitim alabildik.Normalde 3 günlük egitim almamiz gerekiyordu.Fiyat tuzluydu herhalde.Aradan 8 ay gecmesine ragmen o sertifikamiza kavusamadik.)

• HACI

• Ziyaretçi
   Arkadaslar güzel düsünüyorsunuz bir olusum yaratilmali fakat sahip oldunuz belgeler neden sizlere verilmiyorda calismis oldunuz is yerlerine gönderiliyor  düsündünüzmü ve ayrica operator kullanici mantigi TüRKIYE'deki bütün is yerlerinde uygulanmaktadir.
   Az sertifikali eleman yaratip SISTEMIN sanki hic insan özveri ve mantigina ihtiyaci yokmus gibi gösterilip yapildigi düsüncesi olusturulmus. ki cogu kulanicinin basina gelmistir sanki birileri bu cmm'DE öLCüLSüN denildiginde makina bunu kedi ölcüyormus gibi aks ediliyor.
  VE SISTEMkulanicilarinin birbirini tanimasi cok önemli sahsen BEN bukonuya tam destek veriyorum.

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
Sertifikalar firmalara gelir , bunun firma kayitlarina (gerek ticari sebeplerle , gerekse personel kayitlarina islenebilmesi acisindan) girmesi gerekir. Ancak , sertifikanin kendisinin cihazin yaninda bulunmasi lazim ki , "makina basindaki kisi bu isi yapmak icin gerekli kursu almis midir?" sorusu pesinen ortadan kalksin...

Egitim alip da sertifikasi gelmemis kisiler HM ile irtibat kurup gonderilip gonderilmedigini ogrenebilir herhalde , gonderilmediyse gonderirler Resimlere izin verilmiyor.

....
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• sari

• Ziyaretçi

kirimlikurt ve hacinin fikirlerine aynen katiliyorum

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis

kirimlikurt , haci , sari , nart , ben : etti 5 ; iki kisi daha bulduk mu dernek isi tamam Resimlere izin verilmiyor.

Pc-dmis 3.0864 Cad++

• orjin

• Ziyaretçi

kirimlikurt , haci , sari , nart , ben : etti 5 ; iki kisi daha bulduk mu dernek isi tamam Resimlere izin verilmiyor.

Bende Varim Resimlere izin verilmiyor.

SERTIFIKALI CALISMAK ICIN VE HEXAGON METROLOGY BUNYESINDE EKIPLESMEK ICIN EVET! Konusuna Ait Benzer Konular

MEASUREUP - Hexagon Metrology Dergisi

Gösterim: 23471 - Yanıt: 4 - Başlatan:# harek #

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 334
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar