Teknik resim tolerans

Teknik Resim & GDT > Teknik Resim & GDT

Teknik resim tolerans

<< < (2/5) > >>

idi123:
Arkadaşlar merhaba bir teknik resim ölçüsü var 15+1+0,5 toleranslarında bu ölçünün nominali ve ölçüm aralığı nedir? değerli yardımlarınızı bekliyorum.

metroloji16:
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapArkadaşlar merhaba bir teknik resim ölçüsü var 15+1+0,5 toleranslarında bu ölçünün nominali ve ölçüm aralığı nedir? değerli yardımlarınızı bekliyorum.

--- Alıntı sonu ---
Nominali degiştirmeden tolerans vermişler hep artı yonde ölçmüşler anlaşılan nominal degeri degiştirmemek adına artı iki tolerans arası limit koymuslar yani 15 +1  =16 +0,5  gibi

idi123:
yani ölçüm aralığı 15 ve 16,50 midir. diyorsunuz? yani bu bir teknik resim kuralımıdır? Yoksa firmaya bağlı özel bir kuralmıdır? aldığımız bilgilere göre 15 ölçüsü red oluyormuş.

metroloji16:
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapyani ölçüm aralığı 15 ve 16,50 midir. diyorsunuz? yani bu bir teknik resim kuralımıdır? Yoksa firmaya bağlı özel bir kuralmıdır? aldığımız bilgilere göre 15 ölçüsü red oluyormuş.

--- Alıntı sonu ---
T.resmi çizen kişiye sormak daha dogru olur ben sadece yorumladım cok sık karşılaşılan bir durum degil 15 mm toleransı iki artı toleransı vermeden önce toleransları kaçtı bu şekilde degerlendirmek daha dogru olur benim yorumum 15 mm ölçüsü sürekli artı yonde geldigi için nominali degiştirmeden + yonde tolerans vermişler yani 15 mm + 1 +0,5 olarak resimde tolerans vermişler demişssiniz bunun anlamı +1 15 mm eklenir digeride tolerans olur 0,5 tolerans olur 16 ile 16,5 arası istenir ben olsam yanlış yonlendirmek istemem bu şekilde ölçer ve yorumlarım Tabi şoyle bir mantıkda yurutelim aklımızda soru işareti kalmasın eger 15 +1,5 isteseydi bunu direk 1,5 mm yazarak verebilirdi neden iki tane artı tolerans versinki eger iki şekilde tolerans verdiyse artı yonde bunun mutlaka bir amacı olmalıdır o amaç buyuk ihtimalle yukardaki nominali bu şekilde artı yone cekmişler

idi123:
yorumlarınız için çok teşekkürler emeğinize sağlık.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git