CMM tezgahı
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: CMM tezgahı  (Okunma sayısı 5595 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• glovkiss1907

• Ziyaretçi
CMM tezgahı
« : 16 Mart 2015, 22:55:47 »
değerli abilerim . size bir konuda danışmak isterim. makina mühendisiyim. ben bu tezgahı hiç bir bilgim yok iken 1 ay gibi bi zamanda öğrendim . temelini aldım . teknik resmi okumayı çok iyi biliyorum.ancak sorum şu. bazı büyüklerime bu ölçüm işini sorduğum zaman şu cevabı aldım. kardeşim senin mesleğin operatörlük değil . sen git yönetici olmaya çalış . git şantiyelerde montaj , mekanik konstrüksiyon işi ile uğraş . bu tezgahı ne kadar iyi bilir isen bil. o  tezgah seni ilerletmez . oturduğun yetrde kalırsın. ileriye gidemezsin. bu tezgahı öğrenenlerin çoğu lise yada  teknikerler. sizin bu konudaki görüşünüz nedir. çalıştığım firmada kalite kontrol mühendisiyim ben.

• tarik

• Ziyaretçi
Ynt: CMM tezgahı
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2015, 08:53:05 »
Yalanda degil bence.8 senedir calistigim firmada ne uzadim nede kisaldim.Ne oldum nede öldüm desem yerı var.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • Teşekkür: 48
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #2 : 17 Mart 2015, 10:35:46 »
Mühendis olman konusunda doğru demişler teknikerler ve lise mezunları yapıyor bu işi ama mühendis yapamaz diye bir şey değil. kapsamlı bir mevzudur çalışırken kendine çok şey katarsın. kendine bir hedef belirlediysen bu hedefe giderken bu aşamada öğrendiklerin sana faydalı olacaktır. Yani basamak olarak kullanabilirsen.. Kalite müdürü olabilirsin bu konuda öncelik bir mühendisin olacaktır tahminimce.. temel bilginde varsa o da ayrı avantaj.. sadece cmm değil kalite yönetimi konusunda kalite adı altında mevcut tüm konulara hakim olmak için çaba göstermelisin..
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

« Yanıtla #3 : 17 Mart 2015, 10:53:18 »
Hayırlı olsun, yolun açık olsun.
Süper bir başlangıç bence, işin tam kalbinden başlamışsın. 3D ölçümünü iyi öğrenip kurum içi eğitimler verirsen sana artı puan katar. Hem sahada bulunur, hem de parçaları daha iyi tanımış olursun. ölçüler üzerinde yorum yapma imkanı bulursun. Yöneticilerinin güvenini kazanmak bu yoldan geçer.

• glovkiss1907

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 17 Mart 2015, 12:32:01 »
abilerim 3 aydır çalışıyorum firmada . teknik resmi adım gibi biliyorum artık. kaplaması çapakları herşeyi kontrol ediyorum . paketleme olsun etiket olsun herşey. sıkıntı şurada . ben bu 3 aylık zamanda yemediğim küfür kalmadı .  adam sisteme bi soktu sağlı sollu bana iş verdi . ilk başlarda çok hata oldu. benim gösterdiğim sabrı  kimse emin olun gösteremez. artı adam beni mesaiye koydu. pazar günleri de çalıştırdı. ama para vermedi. neden çünkü mühendis sin verilmez mesai. ben bu yüzden soruyorum size.başka bir firmaya mı geçiş yapsam . siz bana bi akıl verin abilerim. ayrıca adam cmm de sahtekarlık çok yapıyor. ben dürüst bi adamım kandıramam milleti diye başkasını aldı. beni geri çekti. benim cmm bilgim var ama pratik yk. her ghün fcmm tezgahını izlerim ben. ama işte parça ölçmeye kalksam ş-lk başta yavaş ölçerim sonra hızlanırım. siz mühendis olsanız durur musunuz burada . yada ne yaparsınız bi akıl verin abilerim

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 194
  • Teşekkür: 48
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #5 : 17 Mart 2015, 13:47:10 »
sevgili kardeşim bi kere cmm ve kalitede sahtekarlık yapan bir firma heryerde sahtekarlık yapar. bu hiç doğru değil tabi ben şuan senin konuşmana göre yorum yapıyorum. Cmm de mühendis veya m.lisesi mezunu farketmez CMM de çalışmak öye basit bir iş değildir. Burda ünvan hiç önemli değil senin yapmak istediğin ne bu daha çok önemli. Bana bu işi öğreten sevgili usatam çok kaliteli bir yüksek okulu mezunu, her görevide yaptı yani Cmm operatöründen tutta satın alma sorumluluğuna kadar. ancak kendisi şuan bir fabrikada cmm  de çalışıyor ve hayatından çok memnun. Bir usatam bana şunu demişte şu memlekette kaçtane profesör var dediğnde heralde 3 bin 5 bin dedim, peki kaçtane CMM ci var dedi olsun en fazla 3 yüz 5 yüz işte bu meslek o kadar değerli.
sonuç olarak hedefin ne ise o doğrultuda hareket et.
açıklama biraz perihan abla gibi oldu Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ama umarım faydası olmuştur.
Bir Teşekkür Yeter...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• SAMET_16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 17 Mart 2015, 15:30:57 »
Bence sana doğru demişler bu meslekte bir yere varamassın yani mevki alamassın bak ne kadar güzel mühendis olmuşşsun bence bu şansını değerlendir git bir yerlere yönetici ol kariyer mevki sahibi ol cmm de ne kariyer nede mevki sahibi olabilirsin

• glovkiss1907

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 17 Mart 2015, 17:36:24 »
abilerim düşüncem şu benim. ben masa başında oturupda saatlerce ölçüm yapmam . yapamam . çünkü dikkat ediyorumdahep aynı tarz şeyler var. oku resmi ölç bırak ne montaj ne başka birşey var. güzelşey yalan yok bana yeni tecrübe oldu. ancak oturduğunyerde hep aynı tarz şey yapacaksın. o yüzden şantiye işine geçeceğim. mekanişk konstrüksiyon işine . benim sevdiğim şey sahada çalışmak. adam bana işe alırken yine diyorum iyi birine benziyodu. şimdi bana demediği laf yok . işe girerken bu tezgahı öğrenirsen boş kalmazsın dedi. ama piyasaya bakıyorum da hep lise yada meslek lisesi. o yüzden düşünmüyorum burayı.  ben her türlü iş bulurum. ama saha da çalışmayı severim. o yüzden pek istemiyorum bu işi. herkesin zevki ayrı .

• gezginkasif

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2015, 05:54:09 »
Bende senın gıbı  makıne muhendısıyım ve suan cmmde calısıyorum aslında dogru ama kendnı bu alanda gelıstırmek ıcın en ıyı yer bence...ben santıye  ortamından geldım buraya bu alanıda ogrenmek ıcın .. işin ozu kendını gleıstırıp baska yerde daha ıyı yerlere geleceksın.. benım dusuncem...

CMM tezgahı Konusuna Ait Benzer Konular

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 328
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar