Windows 10 Update yapmalımıyız?

Donanım > Bilgisayar ve Donanım

Windows 10 Update yapmalımıyız?

<< < (3/3)

BirazFikrimVar:
Onizleme icin ben rezervasyon aldigimda baska bir linke yonlendirdi beni.
Kullanilan donanimlara iliskin driver sorunu olabilecegi,profesyonel uygulamalarin beklenenin disinda sonuclar vermesi durumunda sorumluluk almayacaklari belirtilmis.
Onizlemeden kasit, siz bi bakin biseye benzemis mi, neresini nasil gelistirelim bu 1 ; biz bisey yaptik ama nasil calisacagindan pek de emin degiliz, sizin rapor edeceginiz sorunlara gore derleyip toplayalim bu 2.
Pc-dmis'cilerin tarafinda Windows10 ile ilgili bir bilgi ben de bulamadim, yayimlanmamis bir isletim sistemi icin (dogmamis cocuga don bicmiyorlar) simdilik yorum yapmamalari bence normal.
Cok merak ediyorsaniz kisisel bilgisayarinizda deneyin ama CMM dunyasina simdilik yaklastirmayin....
Her ne kadar rezervasyon almis olsam da Windows10'u hicbiryere kurmadigimi da belirteyim..

Selamlar, kolay gelsin...

BirazFikrimVar:
Konuyla ilgili ilk mesajdaki linklerden kopi-past:

Cihazlarım ve uygulamalarım Windows 10 ile çalışacak mı?
Kullanıcıların büyük bir kısmı için herhangi bir sorun beklememekle birlikte dilerseniz Get Windows 10 Uygulaması  yer alan Yükseltme Danışmanı ile "Bilgisayarınızı Kontrol Edebilirsiniz". Bu araç masaüstü uygulamalarınız, bağlı cihazlarınız ya da bilgisayar bileşenleriniz ile ilgili bilinen sorunları tespit eder ve yükseltme yaptığınızda sizi etkileyebilecek sorunları görüntüler. Sorunları çözebilmek için gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir eylem olması halinde bu eylemler listelenecektir. Mevcut tüm uygulama ya da cihazlar ile ilgili bilgimiz olmadığını unutmayın, bu nedenle tüm potansiyel uyumluluk sorunları ile ilgili kapsamlı bir liste sunacağımızı garanti edemeyiz.
Bir şeyin uyumlu olmaması ne anlama gelir?
Cihazların büyük bir kısmının Windows 10 ile çalışması ve büyük uyumsuzlukların yaşanmamasını amaçlamaktayız. Ancak herhangi bir uyumsuzluk ile karşılaşmanız söz konusu olabilir. Genel olarak uyumsuzluklar aşağıdaki dört kategoriden birisine ait olacaktır:

* Uygulama uyumsuzlukları: Bugün bilgisayarınızda çalışmakta olan ancak Windows 10 ile doğru şekilde çalışmayacak olan uyumsuz bir uygulamayı ifade eder. Uyumsuz bir uygulama sadece ufak işlevsel sorunlara sahip olabilir ya da tamamen çalışmayabilir. Bazı durumlarda uygulama kurulum işlemi ile çakışmaya yol açtığından ve işlemin doğru şekilde tamamlanmasını önlediğinden yükseltme işlemi sırasında uygulamanın kaldırılması talep edilebilir. Uygulamaya bağlı olarak Windows 10'e yükseltme işleminin tamamlanmasının ardından uygulamayı yeniden kurabilirsiniz.
* Cihaz uyumsuzlukları: Uyumsuz bir cihaz şu anda bilgisayarınızda çalışmakta olan ancak sürücü desteğinin olmaması nedeniyle Windows 10 ile çalışmayacak olan bir cihazı gösterir. Bunun sonucunda beklenenden daha düşük bir deneyim yaşayabilir (örneğin yüksek çözünürlükler için ekran desteği olmaması) ya da bir cihazın tamamen işlevsiz hale gelmesi söz konusu olabilir. Ancak cihaz üreticisi gelecekte cihaz için destek sunabilir. Bazı cihazlar ya da bilgisayar bileşenleri Windows 10'de üzgün şekilde çalışması için gerekli olabilir, böyle bir cihazın uyumsuz olması halinde Windows 10 yükseltmesini gerçekleştiremeyebilirsiniz.
* Bilgisayar ayarları: Bilgisayarınızın belirli bir yapılandırması Windows 10'in bilgisayarınıza kurulmasını önleyebilir. Bazı durumlarda sorunu ortadan kaldırmak için kurulum işlemi sırasında bir eylem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda Windows 10'in temiz kurulumu gerekli olabilir; bu durumda yükseltme işleminin ardından sadece kişisel dosyalarınız korunacaktır.
* Windows Media Center: Windows Media Center'ı kullanıyorsanız, Windows Media Center'ın Windows 10'de mevcut olmadığı size bildirilecektir.

τǺN€®™:
teşekkürler sayın yöneticim biz Windows 10 için daha çok bekleriz.
gözümün nuru xp ye devam fabrikada bir ben kaldım :) ne varsa eskilerde var ;)

〽️🌱🌴:
Ewt Arkadaşlar Hexagon bu sorunun yanıtını vermiş bulunuyor.
Asağıdaki linten makaleye ulaşabilirsiniz.
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

BirazFikrimVar:
Ben çok kısa bir süre w10 kullandım ve biri beni gözetliyor gibi bir hisse kapıldım.  Ha teknoloji mecburen o yöne gider ve kullanmak durumunda kalırım o ayrı ama bana kalsa w10'a geçmem. ..
Ev tipi kullanıcılara bir uyarı , evde w10 ile crackli program kullanıyorsanız korel - katya gibi uygulamalar sizi ispiyonluyor. İş yerinde zaten kullanamazsınız ama evde olmadık bir anda ürün satıcısından "sizi yakalandık" diye bir MAiL alabilirsiniz.
Selamlar, kolay gelsin. ...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git