Windows 10 Update yapmalımıyız?
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Windows 10 Update yapmalımıyız?  (Okunma sayısı 28591 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • Teşekkür: 48
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
Windows 10 Update yapmalımıyız?
« : 03 Haziran 2015, 08:02:20 »
Herkese merhaba, Konuyu açmamım sebebi elimdeki bilgileri paylaşmak ve aklımdaki bazı soru işaretlerine cevap  aramak. Hepimizin farkettiği üzere microsoft, windows için upgrade sundu ve bilgisayarda hafta başından beri Saat alanındaki iconlarda yerini aldı ve sürekli bildirim yapıyor. Biraz inceleyince ücretsiz olduğunu farkettim.
Alıntı
rezervasyonu yapmak ne demektir?
Hak sahibi Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update ve Windows Phone 8.1 cihazları için ücretsiz Windows 10 yükseltmesi sunulmaktadır. Bu ücretsiz tekliften yararlanın ve yayınlandığında Windows 10 deneyimi yaşayan ilk kişilerden olun. Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ile hemen bugün ücretsiz yükseltmenizi rezervasyonunu yapın.
Sayın Hexagon Metrology çephesine yakın yöneticilerim, ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar;
Microsoftun yayınladığı Windows 10 ücretsiz rezervasyonuna katılmalımıyız?
- Bu update sistemimizde aksiliklere yol açarmı?
- Bu konuda herhangi bir çalışma varmı?

Yabancı Forumda da bu konu açılmış. Olay henüz yeni, sanırım o yüzden net bir ibare göremedim.
Kod: Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
http://www.pcdmisforum.com/printthread.php?t=30262&pp=10&page=1Donanım gereksinleri ile ilgili haber;
Kod: Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/29171336.aspResimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 194
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
Ynt: Windows 10 Update yapmalımıyız?
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2015, 08:25:07 »
ustalar daha iyi bilir ama bence yeni çıkan birşeyi hemen kullanmak doğru olmaz ilk problemleriyle boğuşursun.... tabi pc-dmise uyumluluğunu bende bilmiyorum ama en iyisi bir müddet bekleyip izlemek bence...
Bir Teşekkür Yeter...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2015, 11:27:16 »
Yayınlanan Windows10, Teknik ön İzleme sürümü olduğu için sıkıntı olacaktır.

Sistem olarak birçok hata içerebileceğini de belirtmekte fayda var. Dolayısı ile bu problemlerin PCDMIS i etkileme riskide vardır.

Tabi denemeden fazla bişey söylemek zor.
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #3 : 03 Haziran 2015, 11:51:10 »
Hemen hemen aynı fikirdeyiz pcdmis dışında neleri olumsuz etkileyeezğide muamman.
Kısa bir süre için ücretsiz diyor. Bunu Hızlıca geçişe teşvik olarak algıladım. Anladığım microsoft windows 10 ile bir çok şeyin önünü kesmiş ve birçok sebepten tüm windows kullanıcılarını tek çatı altında toplama maksadında gibi görünüyor. özellikle lisans konusunda çok *reti var ama bir şekilde bunu deliyorlar.
Benim en büyük korkum Win7 update ile bazı uygulamaların çalışmaz hale gelmesi gibi win10'un upgarade ile başa ne işler açabileceği. Artık zamanla göreceğik ak koyun mu? kara koyun mu?

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #4 : 03 Haziran 2015, 12:07:18 »
şunu belirteyim murat win7 nin 2015 teki bütün update leri problemli benim pc yi hem kastırdı hemde bazı özel (anladın sen onu Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ...) uygulamalarımı çalışmaz hale getirdi iyiki komple yedeğini almışım...
Bir Teşekkür Yeter...
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2015, 13:18:02 »
Bir ipucu vereyim sana o zaman KB-3045999 ve KB-3022345 neden oluyor kendi araştırmam.
Edit: An itibariyle KB-3068708'de tüm kuvvetleri toplayıp kadroya dail oldu.

« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2015, 08:35:50 »
pcdmis sayfasında win10 desteği henüz görükmüyor.
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2015, 09:34:42 »
üstad şuan win10'un 1milyon kullanıcısı var. Zamanında win7 demosunu bende kullanmıştım o yüzden ilerleyemedi Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2015, 12:05:41 »
bence win10 da pc dmis touch'u kullanılmalı yakışır yani  Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir Teşekkür Yeter...

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #9 : 04 Haziran 2015, 16:53:20 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
bence win10 da pc dmis touch'u kullanılmalı yakışır yani  Resimlere izin verilmiyor.
windows 10 kullandığın platforma göre kendini uyarlayacakmış. Misal dokunmatik tablette modu farklı masa üstünde farklı olacakmış.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 300
  • Teşekkür: 7
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #10 : 08 Haziran 2015, 11:09:06 »
Onizleme icin ben rezervasyon aldigimda baska bir linke yonlendirdi beni.
Kullanilan donanimlara iliskin driver sorunu olabilecegi,profesyonel uygulamalarin beklenenin disinda sonuclar vermesi durumunda sorumluluk almayacaklari belirtilmis.
Onizlemeden kasit, siz bi bakin biseye benzemis mi, neresini nasil gelistirelim bu 1 ; biz bisey yaptik ama nasil calisacagindan pek de emin degiliz, sizin rapor edeceginiz sorunlara gore derleyip toplayalim bu 2.
Pc-dmis'cilerin tarafinda Windows10 ile ilgili bir bilgi ben de bulamadim, yayimlanmamis bir isletim sistemi icin (dogmamis cocuga don bicmiyorlar) simdilik yorum yapmamalari bence normal.
Cok merak ediyorsaniz kisisel bilgisayarinizda deneyin ama CMM dunyasina simdilik yaklastirmayin....
Her ne kadar rezervasyon almis olsam da Windows10'u hicbiryere kurmadigimi da belirteyim..

Selamlar, kolay gelsin...
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #11 : 08 Haziran 2015, 11:15:34 »
Konuyla ilgili ilk mesajdaki linklerden kopi-past:

Cihazlarım ve uygulamalarım Windows 10 ile çalışacak mı?
Kullanıcıların büyük bir kısmı için herhangi bir sorun beklememekle birlikte dilerseniz Get Windows 10 Uygulaması  yer alan Yükseltme Danışmanı ile "Bilgisayarınızı Kontrol Edebilirsiniz". Bu araç masaüstü uygulamalarınız, bağlı cihazlarınız ya da bilgisayar bileşenleriniz ile ilgili bilinen sorunları tespit eder ve yükseltme yaptığınızda sizi etkileyebilecek sorunları görüntüler. Sorunları çözebilmek için gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir eylem olması halinde bu eylemler listelenecektir. Mevcut tüm uygulama ya da cihazlar ile ilgili bilgimiz olmadığını unutmayın, bu nedenle tüm potansiyel uyumluluk sorunları ile ilgili kapsamlı bir liste sunacağımızı garanti edemeyiz.
Bir şeyin uyumlu olmaması ne anlama gelir?
Cihazların büyük bir kısmının Windows 10 ile çalışması ve büyük uyumsuzlukların yaşanmamasını amaçlamaktayız. Ancak herhangi bir uyumsuzluk ile karşılaşmanız söz konusu olabilir. Genel olarak uyumsuzluklar aşağıdaki dört kategoriden birisine ait olacaktır:
  • Uygulama uyumsuzlukları: Bugün bilgisayarınızda çalışmakta olan ancak Windows 10 ile doğru şekilde çalışmayacak olan uyumsuz bir uygulamayı ifade eder. Uyumsuz bir uygulama sadece ufak işlevsel sorunlara sahip olabilir ya da tamamen çalışmayabilir. Bazı durumlarda uygulama kurulum işlemi ile çakışmaya yol açtığından ve işlemin doğru şekilde tamamlanmasını önlediğinden yükseltme işlemi sırasında uygulamanın kaldırılması talep edilebilir. Uygulamaya bağlı olarak Windows 10'e yükseltme işleminin tamamlanmasının ardından uygulamayı yeniden kurabilirsiniz.
  • Cihaz uyumsuzlukları: Uyumsuz bir cihaz şu anda bilgisayarınızda çalışmakta olan ancak sürücü desteğinin olmaması nedeniyle Windows 10 ile çalışmayacak olan bir cihazı gösterir. Bunun sonucunda beklenenden daha düşük bir deneyim yaşayabilir (örneğin yüksek çözünürlükler için ekran desteği olmaması) ya da bir cihazın tamamen işlevsiz hale gelmesi söz konusu olabilir. Ancak cihaz üreticisi gelecekte cihaz için destek sunabilir. Bazı cihazlar ya da bilgisayar bileşenleri Windows 10'de üzgün şekilde çalışması için gerekli olabilir, böyle bir cihazın uyumsuz olması halinde Windows 10 yükseltmesini gerçekleştiremeyebilirsiniz.
  • Bilgisayar ayarları: Bilgisayarınızın belirli bir yapılandırması Windows 10'in bilgisayarınıza kurulmasını önleyebilir. Bazı durumlarda sorunu ortadan kaldırmak için kurulum işlemi sırasında bir eylem gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda Windows 10'in temiz kurulumu gerekli olabilir; bu durumda yükseltme işleminin ardından sadece kişisel dosyalarınız korunacaktır.
  • Windows Media Center: Windows Media Center'ı kullanıyorsanız, Windows Media Center'ın Windows 10'de mevcut olmadığı size bildirilecektir.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #12 : 08 Haziran 2015, 17:42:18 »
teşekkürler sayın yöneticim biz Windows 10 için daha çok bekleriz.
gözümün nuru xp ye devam fabrikada bir ben kaldım Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ne varsa eskilerde var Resimlere izin verilmiyor.
Bir Teşekkür Yeter...

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #13 : 12 Ekim 2016, 11:04:19 »
Ewt Arkadaşlar Hexagon bu sorunun yanıtını vermiş bulunuyor.
Asağıdaki linten makaleye ulaşabilirsiniz.
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

• Yönetim
  • Profesyonel
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #14 : 12 Ekim 2016, 23:22:18 »
Ben çok kısa bir süre w10 kullandım ve biri beni gözetliyor gibi bir hisse kapıldım.  Ha teknoloji mecburen o yöne gider ve kullanmak durumunda kalırım o ayrı ama bana kalsa w10'a geçmem. ..
Ev tipi kullanıcılara bir uyarı , evde w10 ile crackli program kullanıyorsanız korel - katya gibi uygulamalar sizi ispiyonluyor. İş yerinde zaten kullanamazsınız ama evde olmadık bir anda ürün satıcısından "sizi yakalandık" diye bir MAiL alabilirsiniz.
Selamlar, kolay gelsin. ...
Pc-dmis 3.0864 Cad++

Windows 10 Update yapmalımıyız? Konusuna Ait Benzer Konular

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 334
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar