Assigment Hakk.

VBScript-PC-DMIS Kod Örnekleri > VBScript ve Pc-Dmis Kod Paylaşımları..!

Assigment Hakk.

<< < (2/2)

〽️🌱🌴:
Yukarıdaki linke gidersen Bu konularla üstad harek'in bu konularla ilgili olduğunu görürsün. cod bölümüde orası konuyu taşıyorum.

metroloji16:
Paylaşımlar var elinize saglık ama benim sordugum türde yok örnek yaptım programa ona benzer türde var ise kullanan bilgi almak amacım sagol konuyu taşıdıgın için

# harek #:
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapkonidenin altında konyi secerek kodları koydum düzlemin THEO KISMINA X Y Z kodları yazdım direk dairenin merkezine düzlemi koydu daireye bagımlı oldu yani diyelimki dairenini data sallıyorum y 30 mm x 20 mm ölçüsü parça üzerinde ölçtügünde y 28 mm cıktı ve kaydı senini normalde kodu kullanamadan düzlem atsan mesela belki dairenini içine boşluga deng gelicek ama bunda isterse 5 mm kaysın o düzlem daireye göre hareket edip hiç sapmadan istedigin yere atıyor.
--- Alıntı sonu ---

Dediğiniz kaçıklığı bulması için parçanın ne kadar kaçık olduğunu bilip EY ye bunu girmeniz gerekecektir. 210 değeri fix değildir zannederserm. Bunuda Comment/input ile yapabilirsiniz.

Program çalışır oraya gelir durur ve ne kadar kaçık olduğuna dair değer girmenizi ister. Girdiğiniz değer kadar kaçıp çapı arayabilir.

Yada ne yöne kaçtığı belli değilse çap arama komutu eklenmesi daha sağlıklı olabilir. :)

Ama parça standart böyle geliyorsa, çaplar beraber kaçıyorsa dediğin mantıklıdır.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

metroloji16:
Ben örnek olarak anlattım yoksa farklı varyasyonlarda vardır  Anlatmak istedigim örnek verdigim kod assigment ile yapılmış bir kod yani dairenin kordinatlarına göre düzlemi yerleştiriyo daire kaçık olmasından dolayı manuel ölçtünüzü dcc modda makina ölçemedi siz ölçseniz bile düzlemi otomatik olarak dairenini kenarlarına yine atar yani benim bildigim bir kod assigmennte buna benzer yada farklı kodlar var ise bilen paylaşırsa güzel olur bununla ilgili dokuman bulamadım ileri seviye oluyor herhalde ...

〽️🌱🌴:
Dediğin gibi ileri seviye oluyor. Eğitim konularında olmayan bir durum.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git