Assigment Hakk.
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Assigment Hakk.  (Okunma sayısı 16530 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Amatör
  • Toplam beğeni: 82
  • Teşekkür: 18
  • Pc-Dmis 2013 MR1
    • Pc-Dmis 2013
    • R1
    • Profili Görüntüle
Assigment Hakk.
« : 22 Temmuz 2015, 17:30:43 »
Kod olayını cok merak ediyorum bir kaç numara ogrendim ama sizinde bu konu hakkında bildiginiz kodlar varmı var ise paylaşıp anlatabilirmisiniz 
Benim ögrendigim programlardada kullanıyorum cok işime yarıyo daire etraflarında tarama ve düzlemler için güzel oluyo dairenin kordinatlarıyla düzlemi yerleştiriyorsun veya mil ölçüceksin ilk ölçtügün daireden sonraki daireleri aynı kordinatta belirli aralıklarlar ölçtürebiliyorsun daireye göre ölçümünü yapıyor bunu gibi daha farklı kombinasyonları varmı bildiginiz varsa cok güzel olur şimdiden sagolun ....
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 300
  • Teşekkür: 7
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
Ynt: Assigment Hakk.
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2015, 18:55:27 »
Merhaba Sayın Metroloji16
Forumda Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresinde bazı örnekler bulabilirsiniz.

Selamlar, kolay gelsin....
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • Teşekkür: 48
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2015, 08:10:12 »
Kod olayını cok merak ediyorum bir kaç numara ogrendim ama sizinde bu konu hakkında bildiginiz kodlar varmı var ise paylaşıp anlatabilirmisiniz
Benim ögrendigim programlardada kullanıyorum cok işime yarıyo daire etraflarında tarama ve düzlemler için güzel oluyo dairenin kordinatlarıyla düzlemi yerleştiriyorsun veya mil ölçüceksin ilk ölçtügün daireden sonraki daireleri aynı kordinatta belirli aralıklarlar ölçtürebiliyorsun daireye göre ölçümünü yapıyor bunu gibi daha farklı kombinasyonları varmı bildiginiz varsa cok güzel olur şimdiden sagolun ....
Kodları bende merak ediyorum ama sizin gibi benim numaralarım yok Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Amatör
  • Pc-Dmis 2013 MR1
    • Pc-Dmis 2013
    • R1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Temmuz 2015, 08:57:07 »
Bildigim bir tane var eger müsait olursan bir gün anlatmayacalısırım yada örnekleme bir program yapıp sana gönderebilirim hiç ummadıgın yerde işe yarıyor

Altaki ekte sıralama yaptım sıralamayı takip ederek kodu oluşturuyorsun senini dün gönderdigin programdanda örnek yaptım konidenin altında konyi secerek kodları koydum düzlemin THEO KISMINA X Y Z kodları yazdım direk dairenin merkezine düzlemi koydu daireye bagımlı oldu yani diyelimki dairenini data sallıyorum y 30 mm x 20 mm ölçüsü parça üzerinde ölçtügünde y 28 mm cıktı ve kaydı senini normalde kodu kullanamadan düzlem atsan mesela belki dairenini içine boşluga deng gelicek ama bunda isterse 5 mm kaysın o düzlem daireye göre hareket edip hiç sapmadan istedigin yere atıyor 

Ekledim incelersin takıldıgın yer olursa anlatmaya calısırım ayrıca bildigim kod bu keşke bilsem anlatsam bilen varsada paylaşırsa cok iyi olur

« Yanıtla #4 : 23 Temmuz 2015, 18:09:01 »
Bu assignmentler veya kodlar Portatif Kollar için uygun değil herhalde. Hiç böyle bir uygulama ihtiyacı duymadım.

Kolay gelsin,
-Ayhan

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #5 : 25 Temmuz 2015, 08:21:23 »
Yukarıdaki linke gidersen Bu konularla üstad harek'in bu konularla ilgili olduğunu görürsün. cod bölümüde orası konuyu taşıyorum.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Amatör
  • Pc-Dmis 2013 MR1
    • Pc-Dmis 2013
    • R1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2015, 11:45:57 »
Paylaşımlar var elinize saglık ama benim sordugum türde yok örnek yaptım programa ona benzer türde var ise kullanan bilgi almak amacım sagol konuyu taşıdıgın için

« Yanıtla #7 : 27 Temmuz 2015, 13:10:25 »
konidenin altında konyi secerek kodları koydum düzlemin THEO KISMINA X Y Z kodları yazdım direk dairenin merkezine düzlemi koydu daireye bagımlı oldu yani diyelimki dairenini data sallıyorum y 30 mm x 20 mm ölçüsü parça üzerinde ölçtügünde y 28 mm cıktı ve kaydı senini normalde kodu kullanamadan düzlem atsan mesela belki dairenini içine boşluga deng gelicek ama bunda isterse 5 mm kaysın o düzlem daireye göre hareket edip hiç sapmadan istedigin yere atıyor.

Dediğiniz kaçıklığı bulması için parçanın ne kadar kaçık olduğunu bilip EY ye bunu girmeniz gerekecektir. 210 değeri fix değildir zannederserm. Bunuda Comment/input ile yapabilirsiniz.

Program çalışır oraya gelir durur ve ne kadar kaçık olduğuna dair değer girmenizi ister. Girdiğiniz değer kadar kaçıp çapı arayabilir.

Yada ne yöne kaçtığı belli değilse çap arama komutu eklenmesi daha sağlıklı olabilir. Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ama parça standart böyle geliyorsa, çaplar beraber kaçıyorsa dediğin mantıklıdır.

İşlerinizde kolaylıklar dilerim.
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Amatör
  • Pc-Dmis 2013 MR1
    • Pc-Dmis 2013
    • R1
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Temmuz 2015, 17:52:38 »
Ben örnek olarak anlattım yoksa farklı varyasyonlarda vardır  Anlatmak istedigim örnek verdigim kod assigment ile yapılmış bir kod yani dairenin kordinatlarına göre düzlemi yerleştiriyo daire kaçık olmasından dolayı manuel ölçtünüzü dcc modda makina ölçemedi siz ölçseniz bile düzlemi otomatik olarak dairenini kenarlarına yine atar yani benim bildigim bir kod assigmennte buna benzer yada farklı kodlar var ise bilen paylaşırsa güzel olur bununla ilgili dokuman bulamadım ileri seviye oluyor herhalde ...

• Yönetim
  • Profesyonel
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #9 : 28 Temmuz 2015, 07:48:41 »
Dediğin gibi ileri seviye oluyor. Eğitim konularında olmayan bir durum.

Assigment Hakk. Konusuna Ait Benzer Konular

şeritmetre Hakk.

Gösterim: 10606 - Yanıt: 6 - Başlatan:metroloji16
3d Pnöso Kurutucu Hakk..

Gösterim: 10490 - Yanıt: 6 - Başlatan:metroloji16
Mmc - Lmc Hakk.

Gösterim: 10610 - Yanıt: 0 - Başlatan:metroloji16

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 334
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar