kimler hangi cmm kullaniyor
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kimler hangi cmm kullaniyor  (Okunma sayısı 3829 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• triumpph

• Ziyaretçi
kimler hangi cmm kullaniyor
« : 17 Kasım 2007, 19:47:56 »
arkadaslar türkiye piyasasina süphesiz dea hakim ama bunun yaninda baska marka cmm kullanan arkadaslar veya cmm marka cesitleri hakkinda bilgisi olan ve bu tezgahlarin avantaji ve dez avantaji hakkinda bilgisi olan herkes buraya bir seyler yazabilirmi.

ben cmm olarak dea performance serisini  kullandim benim ilk kullandigim cmm d, ve göz bebegimdi Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap hava yastikli bir tezgahdi bbu sebeble cihazin bulundugu ortamin sürekli temiz tutulmasi lazim. hava ile calistigindan komprosör de herhangi bir hata olusutgunda mecburen cmm de bekliyordu.

bir arkasaimin calisitigi firmada ise markasini tam hatirlamiyorum ama vidali milli bir cmm vardi. ama kafa aci almiyor sadece ekstra olarak yildiz prob kulanalbaliyordu. ilginc kaliprasyon küreside plastik ti. bir güzel tarafi hava derdi olmamasi idi

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 300
  • Teşekkür: 7
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
Ynt: kimler hangi cmm kullaniyor
« Yanıtla #1 : 19 Kasım 2007, 23:30:55 »
Hava yastikli tek cihaz Dea degil  Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap, Zeiss'larin da LK'larin da , Mitutoyo'larin da , Coord3'lerin , Sheffield'larin , Tesa'larin , Wenzel'lerin ,Leitz'larin da hava yastikli modelleri var.  Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Makinalar calisma ortamlari , olcum hassasiyetleri , efektif kullanma kriterlerine gore farklilik tasiyabilir.
Dea'nin atolye sartlari icin dizayn edilmis makinalari da var , laboratuar / kontrollu sartlar altinda calisan makinalari da var. Taktir edersiniz ki OffRoad kullanilacak arazi tasitiyla sehir sartlari icinde kullanilacak otomobiller es ozelliklere sahip degillerdir , bir spor arabanin tarlada gidebilmesini ve bir offroad aracinin da estetik/konfora sahip olmasini fazlaca bekleyemeyiz.

Vidali milin de yaglanmasi , carpilmamasina dikkat etmek gibi kriterleri olabilir.Mekanik surtunmenin zamanla ne gibi etkileri olacagini da goz ardi etmemek lazim. Hava yastiklarinda bu durumun ne derece olacagini da gene siz takdir edin Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Makina secimi ve kullaniminda esas kural , esas avantaj "ise uygun arac kullanmak"tir. Her CMM'in bir formulu vardir , cihazinizin formulu sizin parca toleranslarini karsiliyor mu buna da bakmak lazim.Uretici sundugu urunun hava yastikli veya mekanik modelinin "garantisini" ne sekilde temin ediyor bunu da degerlendirmek lazim.

Kalibrasyon kuresi Plastik degildir sanirim ,bence degildir (cok cok ozel bir plastik degilse  Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap). cunku o bir "sertifikali mastardir" ve plastikler de genellikle isiyla sekil degistirme gibi bir dezavantaja sahiptir. Hele ki atolye sartlarinda bu sekil degistirme olasiligi daha yuksek olacaktir. Mastar olarak kullanilan bir geometrinin halka mastar olsun , kuresel olsun , cubuk - boy mastari olsun , sabit kosullar altinda "belli bir belirsizlik degeri ile" , "belli bir formda" ve belli bir "boyda/capta" olmasi sarttir.

Bunlarin yani sira tasinabilir olcum cihazlari da var. Bunlarin bazilari da kolumuz gibi bukulebiliyor , ne mili var ne de hava yastigi Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Tak makinayi koluna , dogru olcum basina  Resimlere izin verilmiyor.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• HACI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 07 Ocak 2008, 14:53:48 »
 arkadaslar cok farli yazilim kullanan biriyim.
 örnek:LK -  CAMIO
         DEA -PS DMIS - TUTOR
         MISIYOTO - COSMOS
         COORD3 - WINMEIL
         POLO.......
bunlar genelikle firma bazli kullanimlar ama bir birlerine göre avantacli yönler mevcut.yinede sunu söylemeliyim. MODELLE CALISAMAYAN SISTEMIN öMRü YOK:MODEL TASARIMI YAPAN CATIA VE YUCIYLE CALISMAYAN SISTEM COK GERI KALMISTIR.

• makedon

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 09 Ocak 2008, 09:04:18 »
Arkadaslar ben 15-16 senedir Mora ve Dea'nin bir cok modelini kullaniyorum. Pcdmis ve Capsnt ölcümlerinde uzmanim. Dea moraya göre daha hizli. Fakat ariza bakimindan Mora daha saglam. Mora tezgahinin basina gelenler eger Dea'ya gelseydi simdi cöpe atmistik. Ama mora 7,5 metre olmasina ragmen halen yavasta olsa tas gibi calisiyor. Fakat dedigim gibi Dea daha hizli ve pratik sadece biraz temizlik ve takip istiyor.

• mustafaclk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 25 Şubat 2008, 03:44:25 »
bende dea mora ve atos kullaniyorum.ama deada calismak daha zevk veriyor bana.mora biraz daha klasik kaliyor gibi.atosta farkli bir dunya...

• Vento

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 25 Şubat 2008, 21:11:51 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
bende dea mora ve atos kullaniyorum.ama deada calismak daha zevk veriyor bana.mora biraz daha klasik kaliyor gibi.atosta farkli bir dunya...

Abi bir de CogniTens ile tanissan Resimlere izin verilmiyor.

• ERKALIPDEA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 26 Şubat 2008, 01:59:29 »

keske biz atostan önce onunla tanissaydik Resimlere izin verilmiyor.

• Uno34

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2008, 17:34:07 »

Israilli olmasi rahatsiz edebilir...

• Alpha

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2008, 20:21:34 »

Israilli olmasi rahatsiz edebilir...

Pek o kadar da israilli sayilmazlar artik Resimlere izin verilmiyor.

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 300
  • Teşekkür: 7
    • Profili Görüntüle
    • www.pcdmisforum.org
  • Uzmanlık Alanı:
  • Hava Durumu
  • Yol Durumu
  • Liglerdeki Son Durum
  • Biraz Pc-dmis
« Yanıtla #9 : 11 Eylül 2008, 02:09:50 »
Arkadaslar merhaba ben yaklasik 3 yildir 3 Boyutlu ölcüm cihazi kullaniyorum ilk kullandigim cihaz 50*50*60 Aberlink manuel ölcüm cihaziydi, daha sonra mititoyo 200*90*90 manuel ölcüm cihazi kulllandim program CAPSNT idi, daha sonra DEA 200*100*80 Köprülü olarak tabir edilen GLOBAL CMM cihaz ile tanistim bu cihazi yaklasik 1 yil kullandim. DEA da kullandigim pc dmis 4.1 cok problemli bir programdi. referanslama ve raporlamada cok sorun yasadim bu sorunlari firmaya bildirdim ve hemen 4.2 versiyona gecis yaptilar. Su an ZEISS PRO SELECT 12000*1500*3000 cift kol cihaz ve METROLOG XG v.7 Programini kullaniyorum. 3 yil önce bana böyle bir cihazda calisacaksin deselerdi inanmazdim ama bu gün 12000*1500*3000 bir cihazla otomobil gövdesi ölcümü yapiyorum. Bakalim zaman bana daha neler gösterecek. Tüm ölcüm yapan arkadaslara ölcümlerinde basarilar dilerim. ALLAH PROBUNUZA ZEVAL VERMESIN :-)))     

herkesin kendisine göre bir deneyimi ve bilgisi vardir. Ancak v4.1'in cok problemli olduguna dair görüsünüze karsi cikiyorum. Ilgili versiyonu bircok makinada sorunsuz olarak HALEN kullanan bircok firma var. 4.1 ile 4.2'nin yayinlanma zamanlari birbirlerine oldukca yakin , belki de bu sebeple sizin kullanmis oldugunuz cihaza güncel versiyon olmasi acisindan 4.2'yi yüklemis olabilirler. Diger okurlarin yanlis fikirlere kapilmamasi acisindan yazmayi gerekli gördüm.

Allah önce sizlere , sonra CMM'inize en sonra da probunuza zeval vermesin. Hele Zeiss varsa , aman gözünüz probda olsun , hem de cift prob hafazanallah Resimlere izin verilmiyor.
Pc-dmis 3.0864 Cad++

• bakayoko

• Ziyaretçi
aman aman...
« Yanıtla #10 : 07 Ekim 2008, 07:57:55 »
arkadaslar merhaba
ben bir donem zett mess diye bir program kullandim.
ama daha oncesinde pc dmis kullaniyordum.
aman aman boyle program olmaz olsun.
bu kadar amator ve basit bir program olmaz.
ama zeiss in programini cok merak ediyorum.
nedense zeiss deyince aklima hep hassasiyet ve guven geliyor.
yine de pc dmis uzerine olcum programi tanimiyorum ve inatla ve israrla soyluyorum
pc dmis gercekten cok ama cok iyi bir yardimci ve kullanici dostu.

herkese selamlar...
bakayoko

• FreeOE

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2008, 11:28:47 »
Merhaba arkadaslar bende COORD3 (ARES) cmm ölcüm cihazi program ise Arco Cad 2.6 v.kullanmaktayim 2.5 yildir kullaniyorum ama biktik gercekten cok sorun cikartan bir programmis artik biktim bu programi kullanmaktan ama ne yapalim calisiyoruz ben de Pc-dmis veya buna benzer bir programla ölcüm yapmak isterdim acikcasi birde sorum olucak sizlere Pc-dmis her cihazla calisirmi tanitim veya kisa süreli kullanmak icin kisitli programi varmi

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • Teşekkür: 48
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #12 : 14 Aralık 2011, 16:40:58 »
Dae alpha
leica Laser Tracker
Pc-Dmis 3.7cad++mr2
Pc-Dmis 2011
Pc-Dmis 2011 portable

Donanimlarimiz bunlardir arkadaslar.
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• escaped

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2011, 11:08:27 »
DEA Alpha
PC-DMIS CAD++ 2009 MR1

• mustafaclk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2011, 10:29:18 »
Dea vento - pcdmis 2011
Dea alpha - pcdmis 2011
Atos
Romer
Mora

kimler hangi cmm kullaniyor Konusuna Ait Benzer Konular

Hangi PC-DMIS ? PRO , CAD ve CAD++ Arasindaki fark

Gösterim: 5329 - Yanıt: 20 - Başlatan:ahmet_cevherjant
Hangi sektorde PC-DMIS var?

Gösterim: 147832 - Yanıt: 12 - Başlatan:BirazFikrimVar
Arkadaslar hangi illerde bu isi yapiyorsunuz?

Gösterim: 33698 - Yanıt: 50 - Başlatan:mustafaclk
hangi takimi tutuyorsunuz..

Gösterim: 183053 - Yanıt: 14 - Başlatan:# harek #
Hangi PC-DMIS versiyonunu kullaniyorsunuz.? 2023 Anketi

Gösterim: 20528 - Yanıt: 0 - Başlatan:# harek #

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 342
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar
1,338 İleti
# harek # # harek #
1,093 İleti
〽️🌱🌴 〽️🌱🌴
998 İleti
τǺN€®™ τǺN€®™
655 İleti
metroloji16 metroloji16
229 İleti
rebelwhiteâ©
220 İleti
adofm_AK
213 İleti
bakayoko
185 İleti
tarik
171 İleti
3_D
158 İleti

Takvim Aksiyonları

Mart 2024
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 [29] 30
31

Bugün için herhangi bir etkinlik bulunmuyor.

Popüler Kategeriler

'html_below' adlı tema yüklenemiyor.