cad datali ve datasiz ölcüm programi yapmak

Dosya Paylaşım ve Diğer Eğitimler > İşinize yarayabilecek araçlar..!

cad datali ve datasiz ölcüm programi yapmak

(1/2) > >>

jenboy:
 MERHABA PC DMIS 2001 PROGRAMI VAR FAKAT PROGRAMDA OTAMATIK öLCüM YAPAMIYORUM ILGILI DöKüMANLARIMDA ELIMDE YOK YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM

ahmet_cevherjant:
Eger soruyu dogru anladiysam programi yapiyor fakat otomatik ölcüm yapamiyorsun. Bunun icin yapman gereken program sayfasinin üst tarafinda sari ok seklinde bir ikon var. Onu tikla ve programa Mode DCC satirinin yazildigini gör. Sonra CTRL + Q yap ve enter'a bas. Yaptigin program ögrettigin yerlere gidip otomatik ölcüme baslayacaktir.

jenboy:
 cevabiniz icin tesekkürler fakat programi nnasil olusturacagimida bilmiyorum sadece bütünm ölcümleri manuel yapiyorum progarm olusturmyida ögrenmek istiyorum

BirazFikrimVar:
Yukaridaki bilgiler , basit prizmatik bir parca icin duzenlenmistir.

Parcanin yapisina ve sorgulamaya tabi tutulacak elemanlar icin MOVEPOINTlerle takip edilecek yolu tarif etmeniz de gerekebilir.

Onemli nokta su ki , Otomatik program yapmakta fazla bir tecrubeye sahip degilseniz , programinizi duzenli araliklarla FILE-SAVE komutunu kullanarak kaydetmeli ve duzenli araliklarla yapilmis kismi calistirarak programda bir eksiklik yada hata olup olmadigini kontrol etmek acisindan YAVAS HIZDA , tehlike durumuna hazirlikli olacak sekilde calistirarak kontrol etmenizdir.

Unutulmamalidir ki , her program calisma sirasinda degisiklige aciktir. Bu nedenle , tamamlanmis UYGUN olarak tanimladiginiz programlarinizi bozulma durumunda ayni zahmeti cekmemek icin EMNIYETLI BIR YERDE YEDEKLEMELISINIZ.

Kolay gelsin.

murat-hayeslemmerz:
cad data paylasimi icin tesekkurler

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git