WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma...
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma...  (Okunma sayısı 420 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• nart

• Ziyaretçi
WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma...
« : 30 Kasım 2007, 02:39:51 »
oow ne geregi var yada eski zihniyet falan gibi ama alisinca birakilmiyo Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap) desem yalan olur o güzelim PC-DMIS varken diger programlardan metroyada binsen loglasanda metrojikte olsan profesörüde yada diger makinalarda görüntülü bile tarama yapsaniz aa  tos pardon fos yani
1. sirada pc-dmis..mutlaka digerlerinin eksigi var .. kullananlar bilir.

WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirmada bi sorun olmadi yalniz ufak bi ince ayar gerekli zannimca ama bu konuda.. (kesin cözümü pc-dmis e gecmek ama ....)
bi fikrim yok ...tecrübeli eski kullanicilar yada uzmanindan bilgi almakta yarar var.. nede olsa eskiler ya tutor ya ctr yada farkli bi programdan buralara gelmis ve tecrübelenmislerdir.... ctr da sorun su ki program gerekli ayarlar yapildiginda sorunsuz bi sekilde xp de calismakta ölcümden bitene kadar sorun yok ama misal ölcüm aninda olduki datayi bi sebepten ötürü degistirmek isteyip yeni data cagirdiginizda ctr atmakta bu bazen olmakta yada olmamakta veya basladimi siklikla devam etmekte isin bi püf noktasi mutlaka olmali kaldiki programin destegide firmasida cöksede cözümü bulcaklar gene biz calisanlar e calistigin firma yenilemezse dimi ...aslinda operatörü isten cikarsa yenilerden alsa sorun kalmaz ya Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap) yalinlascazya Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
neyse amac acik 10 gb hdd li 64 lük ramli 95 isletim sisteminden kurtulup daha yenilikci ve gelismeye acik olma ve isimizi kolaylastirmasi adina Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap) su an bilgi islemin microsoft 95 disinda calismiyo iddalarina ragmen SALIH Anlamda atesli bi tartisma güzel bi bayanla yapildigi hatirlanirsada Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap senelerdir kullanilan eski pc ve bitmek bilmez problemleriyle ugrasmamak icin bir fikrimiz olmali ..
kurcalayip sonunda xp isletim sisteminde calistirdik ama isin önemli kismi stabil olmasi napabiliriz degisik ayarlarla fantezileri denedik yeni makinaya sevgiylede yaklastik ama bu eksiklik makinadami bizdemi sevgi eksikligi.. bide nt2000 yüklü bi pc bulsam belki daha stabil neden olmasin dimi neyse yardim ve fikirleri bekliyorum deneyerek sonucu yazarim en azindan ben kafayi yemeden tabii...
--------------------------------------------------------------------------------------------
yapilan islem basit acinca karisik olcak ama orda bi sorun olmasin bilgi mahiyetinde kalsin
WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma...güncel yeni bir pc kasasinda xp pro (ingilizce) isletim sisteminde yasal olan ctr yukleme disketleriniz yada en günceli 99 yilina ait bi ctr cd sinden yükleyip kurulumu tamamladiginizda exe uzantili calistirma ikonunu uyumluluk modundan bu programi windows 95 te calistiri seciniz..... com port ayarlarindan da ..
 device manager--ports--communications port com1 (properties) den --port setting (9600,8,n,)
           bit 9600-- data bits 8 --parity:none-stop bits:1 flow control: x on/x off da ayarlanmali advanced (use FIFO buffer) isaretlidir muhtemelen ve standart ayardadir bakarsaniz receive Buffer high(14) transmit te (16) dadir ..16 ya 16 dada calismakta...
neyse ctr99 dada serial port (RS232 ikonu hastayim zaten ikonlarina) ayarlarindanda 9600,n,7,1 isaretli iken ( bu baska bi pcde 7,2--8,2vs.. de olabilir  diger pcden gelen sinyali algiladigi port ayari denenmeli) sercheck te yine ayni menü icinde tekrardan RS232 ikonuna girdiginizde serial port test for ctr dan ayarlara göre receive yapildiginda Buffer dan sinyalin algilandigini (kirmizi yanar) diger pcden atilan sinyalde tutordaki koordinati ekranda gösterir ve stop exit la cikilir..
set cmm 95 dede girildiginde PDGS option isaretli Cmm connected to ctr da DEA secilip cikan menüden IP tutor secilir (istenirsede bu ctrQ:nc selectiondada tutor windows secilebiliniyo olsada olmasada denendi bi fark yik calismada)
edi ayarlarindada normal standart ayarlar yapildiginda ctr.ini de misal prob 1 oldugu nerede calisilcagi vs.. gibi ayarlardan sonra normal calismaktadir..

ama isin amasi kaliyo.. yardim..

• oayhan

• Ziyaretçi
Ynt: WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma...
« Yanıtla #1 : 19 Ocak 2008, 22:12:28 »
Canim kardesim senin bu is olmaz.Artik birak su ctr yi.millet uzaya gidiyor seninin gibi teknolojik bir insan hala ctr ile ugrasiyor.yakistiramadim sana..yoksa sende sevgi eksikligimi var..dön bana bekliyorum  Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

• nart

• Ziyaretçi
Ynt: WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma...
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2008, 00:48:07 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Canim kardesim senin bu is olmaz.Artik birak su ctr yi.millet uzaya gidiyor seninin gibi teknolojik bir insan hala ctr ile ugrasiyor.yakistiramadim sana..yoksa sende sevgi eksikligimi var..dön bana bekliyorum  Resimlere izin verilmiyor.

kardes her teknolojik icatta bi seytan parmagi.... eksikligi tikayanda o sevgiyi nereye alcaz Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap) istesende o seni birakmiyo alisinca birakmasi zor gülüm Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap))

WINDOWS_XP isletim sistemi ile CTR calistirma... Konusuna Ait Benzer Konular

100 SORUDA KALITE YöNETIM SISTEMI

Gösterim: 3723 - Yanıt: 3 - Başlatan:ismail degirmen
ISO 9001:2008 - Kalite Yönetim Sistemi

Gösterim: 8411 - Yanıt: 0 - Başlatan:metroloji16
ISO/TS 16949:2009 - Otomotiv Kalite Sistemi

Gösterim: 9285 - Yanıt: 0 - Başlatan:metroloji16

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 574
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,716
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar
1,338 İleti
# harek # # harek #
1,093 İleti
〽️🌱🌴 〽️🌱🌴
998 İleti
τǺN€®™ τǺN€®™
656 İleti
metroloji16 metroloji16
229 İleti
rebelwhiteâ©
220 İleti
adofm_AK
213 İleti
bakayoko
185 İleti
tarik
171 İleti
3_D
158 İleti

Takvim Aksiyonları

Mart 2024
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 [29] 30
31

Bugün için herhangi bir etkinlik bulunmuyor.

Popüler Kategeriler

'html_below' adlı tema yüklenemiyor.