Sürekli iyileştirme
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Sürekli iyileştirme  (Okunma sayısı 29473 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sürekli iyileştirme
« : 29 Nisan 2017, 09:43:04 »
Herkese merhaba

şirketinizde iyileştirme çalışmaları yapılıyor mu.? Yoksa "Boşver kardeşim, sen işini yap, gerisine karışma"mı hakim.?

Anket olarak açtım ama buradan birazda fikir alışverişi yapıp beyin fırtınası yapmak istiyorum.
çalışma olarak ne gibi iyileştirmeler/geliştirmeler yapılıyor.? ödül sistemi varmı.? Firmanıza katkı sağlayan çalışmalar neler.?

Katılım olursa fikir paylaşımı yapıp birbirimize ışık tutabiliriz.

Selamlar/iyi çalışmalar
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • Teşekkür: 48
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
Ynt: Sürekli iyileştirme
« Yanıtla #1 : 02 Mayıs 2017, 07:49:56 »
üstad personel iyileştirmeye kapalı. Yeniliğe karşılar, düzen bozulmasın istiyor. üst yönetim bir şeylerin değişmesi için çaba harcıyor. Ancak sürekli bir git gel oluyor. şuan Amaçları bana yüklenmek, içeride her çıkan parçanın kontrolünü yaptırarak, müşteriden geri dönüşleri (eksik işlem, hassas işlem hataları v.b.) engellemek. Bunu benim yapamayacağımı söylememe rağmen. şimdi yeni bir personel alıp CMM altında hem sorumluluğu bana bırakıyorlar hemde kalite kontrol adı altında bu işi bana yaptırmak istiyorlar. Detaylı anlatmamın sebebi iyileştirme sayılabileceği için. Bu konuna da benim sıkıntım bu işi benim yapmam ne kadar doğru olur yönünde. Sizde işler yada işleyiş tam manasıyla nasıl?
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

• Taner
  • Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 194
    • Pc-Dmis 2013
    • Profili Görüntüle
  • Uzmanlık Alanı:
  • Kontrol Fikstürü
  • Savunma ve Havacılık
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2017, 08:10:13 »
var ama üfürükten diye bir madde olsaydı katılabilirdim.
tam bizi anlatan bir madde olurdu Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bir Teşekkür Yeter...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PC-DMIS 2013MR1    ---    PC-DMIS 2011 PORTABLE  ---  PC-DMIS 3.7Mr3   /  LEICA LAZER TRACKER   ---   DEA ALPHA   ---   DEA  PIONNER                                                                                                                                                                                                        
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• Yönetim
  • Profesyonel
  • Toplam beğeni: 213
  • No antivirüs
    • Pc-Dmis 2020
    • R2
    • Profili Görüntüle
    • Test sayfası
  • Uzmanlık Alanı:
  • PC-DMIS
  • Forum işleri
« Yanıtla #3 : 26 Mayıs 2017, 09:02:42 »
üstad konuyu mu öldürdük bilmeden Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Pc-DMIS CAD++ 2018 R2 sp2 / DEA Alpha Status

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap alanından Profilinizi Sosyal Medya hesaplarınız ile kolayca ilişkilendirebilirsiniz.

« Yanıtla #4 : 27 Mayıs 2017, 13:15:33 »
Hayır. Tam tersi. Ne kadar bilgi paylaşımı olursa o kadar iyi.

Senin yaşadıklarını birçok firma ve çalışan yaşıyor/yaşadık.

Firma değişim ister çalışanlar rahatım bozulsun istemez, yada çalışanlardan talep gelir firmanın işine gelmediği, yatırım gerektiği için yanaşmaz. Bilmez ki bunu uyguladığında kazanç olarak kendisine döneceğini. 

Bu işin farkına varan firmalar çalışanların fikirleri almak/kapmak için kırk takla atıyor.

çalışan önerileri, fikirleri üzerine bi yazı ekliyeceğim.

teşekkürler, iyi çalışmalar
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

« Yanıtla #5 : 28 Mayıs 2017, 08:09:35 »
Zaten katılımcıda pek yok. Resimlere izin verilmiyor.

Tibet atasözü

• mertkaba

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2017, 09:41:12 »
Bende şöyle katılayım konuya,
Bizde de Murat'ın yaşadığı sıkıntılar mevcuttu. (Eski çalıştığım yerde şimdiki iş yerimde yeni olduğum için yorumu eski firmaya göre yapıyorum ) Cmm ölçümü manuel ölçümü bizdeydi ve haliyle işler yetişmiyorken birde bizden cmm raporunu ıslak olarakta kaydetmemizi istiyorlardı. Bizde biraz zorlayarak manuel ölçümünün birazını görsel grubuna ,ıslak kaydetmeyi de sadece ilk ürün olarak biraz geliştirebildik. Kısacası çokta öneriler dikkate alınmıyor malesef.

Sürekli iyileştirme Konusuna Ait Benzer Konular

Fare Yürekli Kedi...

Gösterim: 19218 - Yanıt: 3 - Başlatan:BirazFikrimVar
Türkiye savunma sanayi bütçesi 50 milyar liraya yaklaştı

Gösterim: 11174 - Yanıt: 0 - Başlatan:〽️🌱🌴
Kara şahin'in motoru Türkiye'de üretilecek

Gösterim: 12274 - Yanıt: 0 - Başlatan:# harek #
PC-DMIS yazılımı Windows'un hangi sürümleri üzerinde çalışacak?

Gösterim: 13132 - Yanıt: 0 - Başlatan:〽️🌱🌴

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 331
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar