T.Resimde Tp Hakkında

Teknik Resim & GDT > Teknik Resim & GDT

T.Resimde Tp Hakkında

(1/1)

metroloji16:
T.resimde kafama takılan yoruma açık bir konu var Braketeki daireye t.resimde konum toleransı verilmiş abc göre istemiş bu deligi sorgularken 3 eksenmi 2 eksenmi sorgulamak doğru benim yorumum ABC Referans sistemine göre istedigi için 3 eksen sorgulamak dogru geliyor tp işin içine girdiginde dar bir pozisyon toleransı 3 eksen özelikle Z Yonunde sıkıntılı oluyor sapmalar genelde o yonden geliyor sizlerin yorumu nedir şimdiden teşekkurler

# harek #:
Takım ekseni duruşuna göre, vektorle aynı yönde ise o ekseni sorgulayamayabilirsin.

Fakat her eksene açılı duruyorsa hepsine göre sorgula.

Kafam rahat olsun diyosan insert/dimension/use legacy dimensions çentik kaldır.
Konum sorgulamaya gir datum ata, elemanı datumlara göre iste..

metroloji16:
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapTakım ekseni duruşuna göre, vektorle aynı yönde ise o ekseni sorgulayamayabilirsin.

Fakat her eksene açılı duruyorsa hepsine göre sorgula.

Kafam rahat olsun diyosan insert/dimension/use legacy dimensions çentik kaldır.
Konum sorgulamaya gir datum ata, elemanı datumlara göre iste..

--- Alıntı sonu ---
öncelikle teşekkurler yorumun için sorgulamamak için bir açıklaması var mı yukarda gosterdigim konum toleransına göre ABC ye göre istediginde ben x ve y göre sorguladım z gore sorgulamadım delik konumunu şimdi neden sorgulamadın gibi bir soru gelirse bunun bir açıklaması varmı bana göre ABC göre istedigi için 3 eksen sorgulamak mantıklı geliyor Ama detay parçalarda 3 ekseni tp sorguladıgımızda z yonunde sapmalar geliyor bunu dısarda tutarak sorgulamak mı mantıklı açıklamsı nedir soruldugunda

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git