planlama hatasi...
  • Anasayfa
  • Ara
    •  
  • Geriş
    • Kullanıcı Adı: Şifre:
      Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: planlama hatasi...  (Okunma sayısı 16761 defa)

plus minus reset

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

planlama hatasi...
« : 29 Eylül 2009, 23:47:31 »
Bir duvarci ustasinin santiyede yazdigi mektup :

Sayin santiye sefim;

Is kazasi tutanagina planlama hatasi diye yazmistim. Bunu yeterli görmeyerek ayrintili anlatmami istemissiniz. Su anda hastanede yatmama neden olan olaylar aynen asagida anlattigim gibi olmustur :

Bildiginiz gibi ben bir duvar ustasiyim. Insaatin altinci katindaki isimi bitirdigim zaman biraz tugla artmisti. Yaklasik 250 kg kadar oldugunu tahmin ettigim bu tuglalari asagiya indirmek gerekiyordu.

Asagiya indim, bir varil buldum, ona saglam bir ip bagladim ve ardindan altinci kata ciktim. Ipi bir cikriktan gecirip ucunu asagiya saldim. Tekrar asagiya indim ve ipi cekerek varili altinci kata cikardim. Ipin ucunu saglam bir yere baglayip tekrar yukari ciktim. Bütün tuglalari varile doldurdum. Agagi indim, bagladigim ipin ucunu cözdüm. Ipi cözmemle birlikte birden kendimi havalarda buldum. Nasil bulmayayim.? Ben yaklasik 70 kiloyum. 250 kilogram varil süratle asagiya düserken beni yukari cekti.

Heyecan ve saskinliktan ipi birakmayi akil edemedim. Ben yukari cikarken yolun yarisinda, asagi inmekte olan tugla dolu varille carpistik. Sag iki kaburgamin bu sirada kirildigini saniyorum. Tam yukari cikinca, iki parmagim iple beraber cikriga sikisti; Parmaklarim da bu sirada kirildi. Bu esnada yere carpan varilin dibi cikti ve tuglalar etrafa sacildi.

Varil hafifleyince, bu sefer ben asagi inmeye varil ise yukari cikmaya basladi ve yolun yarisinda yine varille carpistik!.. Sol bacagimin kaval kemigi de bu sirada kirildi.

Yere inince can havli ile ipi birakmayi akil ettim. Bu sefer de basimi yukari kaldirdigimda bos varilin süratle üzerime geldigini gördüm!...

Kafatasimin da böyle catladigini saniyorum. gözümü hastanede actim..
Kişisel iletilere kapalıdır. Lütfen Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap konu açarak sorunuz.

Tibet atasözü
“Uzun yaşamak için; Yarısını yiyin, iki kat yürüyün, üç kat gülün, sınırsız sevin.!!”

• adofm

• Ziyaretçi
Ynt: planlama hatasi...
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2010, 09:41:52 »
sayin yoneticim yeni gordum.gulmekten zor yaziyorum. super bir yazi Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

• kafo

• Ziyaretçi
Ynt: planlama hatasi...
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2011, 12:34:40 »
yaa öglen arasi süper geldi bu yaa paylasim icin tsk.ler Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sosyal ağınızla giriş yapın

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
  • Nokta Ziyaretçi: 336
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
  • stats Toplam Üye: 508
  • stats Toplam İleti: 8,715
  • stats Toplam Konu: 1,549
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 38
  • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar