• Anasayfa
 • Ara
  •  
 • Geriş
  • Kullanıcı Adı: Şifre:
   Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - BirazFikrimVar

Sayfa: [1] 2
1
Çöp Kutusu / TAŞINDI: Kesişim noktası oluşturma
« : 10 Mayıs 2021, 18:31:14 »
Bu konu Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap isimli bölüme taşınmıştır.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

2
Çöp Kutusu / Ynt: bu concentricitiy nasil sorgulanir ?
« : 24 Mayıs 2016, 21:23:54 »
Merhaba,
1- concentricity penceresinde Graphical 'ı centikleyip multiplier 10 yazarsaniz , ekranda hatanin yönünü grafik olarak görebilirsiniz.
2- datum olan elemana örneğin x ve y origin dedikten sonra concentricity sorguladiginiz elemanin bir de location degerini sorarsaniz ne yone kactigini sayısal olarak görebilirsiniz.
Selamlar, kolay gelsin. ...

3
Bizbize... / Mirac Kandili
« : 28 Haziran 2011, 10:05:36 »
Cumleten Hayirli Kandiller...

Kolay gelsin...

4
Bizbize... / Mirac Kandili...
« : 08 Temmuz 2010, 13:41:13 »
Diyanet Isleri Baskani Prof. Dr. Ali Bardakoglu, Mirac Kandili dolayisiyla yayimladigi mesajinda, bu geceyi cuma gününe baglayan gecenin, mukaddes bir yolculugun ve manevi bir yükselisin ifadesi olan ve pek cok ilahi lütuf ve ihsanla dolu Mirac Kandili oldugunu belirtti.

Hz. Muhammed'in insanligi Islam'a davet sürecinin en zor yillarinda bir gece Mescid-i Aksa'ya, oradan da semaya yaptigi pek cok ilahi hikmet, sir ve bereketi icinde barindiran bu yolculugun, Hz. Muhammed icin zaman ve mekanin da sahibi Yüce Mevla'ya sonsuz kudretini müsahede etme ve onun destegine mazhar olarak risalet görevinde manevi güc kazanma vesilesi oldugunu ifade eden Bardakoglu, Müslümanlar icin Allah'a ve Hz. Peygamber'e bagliligi pekistiren bir sinav oldugunu kaydetti.

Bardakoglu, söyle devam etti:

"Yüce Allah tarafindan alemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Muhammed Mustafa'nin (sav), Cenab-i Hakk'in yüksek huzuruna kabulü anlamina gelen ve varligin özüne ve anlamina yolculugu ifade eden Isra ve Mirac, Peygamberimizin sahsinda insanligin önüne acilan sinirsiz bir yükselis ufkudur."


Miracin özünde her türlü kötülükten arinma, insanligin yararina degerler üretme, fedakarlik, paylasma, sorumluluk, zamanin önemini kavrama ve ilahi emirlere teslimiyet göstererek, tertemiz bir kulluga ve yüce mertebelere erisme oldugunu belirten Bardakoglu, mesajinda su görüslere yer verdi:

"Dolayisiyla Mirac hadisesi, bizlere insanin, ilahi rizaya ulastiginda idraki zorlayan nice üst derecelere yükselebilecegini, dünyevi ortamdan siyrilarak, mana aleminde yükselmenin, ilahi rahmet ve huzura erismenin, ancak gönül ve ruh temizliginden, ahlaki erdemlerle bütünlesmekten, her seyin sahibi olan Yüce Allah'a baglilik ve boyun egmeden gececegini de hatirlatir."

Kiyamete kadar bütün Müslümanlarin bu manevi tecrübe ve yükselisi kendi hayatlarina tasima imkaninin mevcut olduguna isaret eden Prof. Dr. Bardakoglu, sunlari kaydetti:

"Zira bizzat Sevgili Peygamberimiz (sav) tarafindan 'müminlerin miraci olarak' nitelenen, Islam'in temel ibadetlerinden biri olan ve ic dünyamizdaki yükselisi ve arinmayi ifade eden namaz, hepimize bu imkani saglamaktadir. Dolayisiyla namaz, dost dogru kilindiginda, ic dünyamizdaki manevi yükselisi ve arinmamizi saglayarak, inancimizla yasantimizi birlestirecek, bilinc düzeyimizi yükseltecek ve böylece bizi kötülüklerden alikoyacaktir."

5
Dosya Paylaşım / PC-DMIS "hastalarina"
« : 24 Haziran 2010, 20:56:27 »
"Hastasiyimmm" diyenlere duvar kagidi ve ekran koruyucu...

Printerden yeteri kadar bastirirsaniz , odanizi kaplayabilirsiniz...
Ekran koruyucu , sadece ekraninizi korur , gorev taniminda siz yoksunuz Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

[eklenti yönetici tarafindan silindi]

[eklenti yönetici tarafindan silindi]

6
EMG / Fare Yürekli Kedi...
« : 25 Mayıs 2009, 19:15:50 »
Gecen gün okudugum bir yaziyi sizlerle paylasmak istedim....

Herkese kolay gelsin, selamlar.

Korkusundan devamli endise icinde yasayan bir fare vardir. Büyücünün biri fareye acir ve onu bir kediye dönüstürür.
Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacagi yerde bu kez de köpekten korkmaya baslar.
Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüstürür. Kaplan olan fare, sevinecegi yerde avcidan korkmaya baslar.
Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsin farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür.
Ve der ki,
"Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüregi var. O yüzden ben sana yardim edemem.'

ünlü yazar Shakespeare, bu konuda söyle diyor :


'insanlarin cogu...
Sevmekten korkuyor, kaybetmekten korktugu icin..
Düsünmekten korkuyor, sorumluluk getirecegi icin.
Konusmaktan korkuyor, elestirilmekten korktugu icin.
Yaslanmaktan korkuyor, gencligin kiymetini bilmedigi icin.
Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir sey vermedigi icin.
Ve ölmekten korkuyor, aslinda yasamayi bilmedigi icin...

Durma üz  kendini üzebildigin  kadar, hatalarini  düzeltecekse.

Düsünme  hic   su  anini, düsüncesizlik garantiliyorsa yarini.

Ve  kork  ölümden  ölesiye, korkun seni ölümsüzlestirecekse...


[haftasonu "Devrim Arabalari" filmini nihayet seyredebildim de... Fare yürekli bir kaplan sandim kendimi Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ]

7
EMG / Devrim.. ilk yerli otomobil....
« : 05 Şubat 2009, 10:39:10 »
Tülomsas'in hazirlamis oldugu Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap siteyi ziyaret etmenizi tavsiye ederim.. Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

8
Dosya Paylaşım / Mutlaka Okuyun...
« : 26 Ekim 2007, 10:48:29 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sanirim linkler hem teknik resmi okumaya yeni baslayanlara hem de bilenlerin eski bilgilerini tazelemeye faydali olacaktir.

....

9
Dosya Paylaşım / XLS Belge Görüntüleyici
« : 06 Ağustos 2007, 19:12:28 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

10
Dosya Paylaşım / DOC-RTF Belge Görüntüleyici
« : 06 Ağustos 2007, 19:11:37 »
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

11
Dosya Paylaşım / PPS - PPT Görüntüleme programi
« : 06 Ağustos 2007, 19:05:45 »
Bilgisayarinizda lisansli Microsoft Office programi yüklü degilse bile , asagidaki linkte DOWNLOAD butonuna basarak yükleyeceginiz uygulama ile PPS belgeleri görme imkaniniz var.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ürün , Microsoft firmasina ait olup lisans gerektirmemektedir.

....

12
İşinize yarayabilecek araçlar..! / Vektörler
« : 06 Ağustos 2007, 15:44:15 »
Vektörlerle ilgili cizim ektedir..


13
Anketler / Hangi sektorde PC-DMIS var?
« : 27 Temmuz 2007, 13:02:12 »
Eksik kalan yoktur umarim...

14
Otomotiv , Beyaz esya ,Tip ve Havacilik sektoru basta olmak uzere , Simetrik (Sag-Sol) parcalarin kontrolu oldukca yaygindir.

Bir SAG parca olctugunuzde , parcanin cok ozel bir durumu yoksa , bunun SOL parcasi icin de ayni programlama suresini harcamak zorunda degilsiniz.

Sag parcaya ait programi yapip gereken calisma vesair kontrollerini yaptiktan sonra , FILE-OPERATIONS-MIRROR komutuna gidip , buradan simetrisini olusturmak istediginiz programi , ardindan simetri eksenini sectikten sonra yeni programiniza isim vererek SOL parca icin programinizi olusturabilirsiniz.

Otomotiv sektorunde SAG-SOL simetrik parcalar icin simetri ekseni Y EKSENI , UST-ALT simetrik parcalar icin Z EKSENI , ON-ARKA simetrik parcalar icin X EKSENIdir.

....

15
Cihazin calisma sartlari , beklenen performansi elde etmek ve cihaz omrunu olabildigince uzatmak icin onemlidir.

Olumsuz etkenler asagida siralanmistir.

Zeminden cihaza ulasan asiri sarsinti. [Sarsinti , elektronik/mekanik aksamin titresimden zarar gormesine neden olabilecegi gibi , olcum esnasindan tezgah uzerinde bulunan is parcasinin yeterince sabit kalmasina engel oldugu icin olcum sonuclarinin degisken olmasina sebep olabilir.]
Sicakligin kontrol altinda tutulamamasi. [Calisma ortaminin mumkun oldukca sabit bir sicaklikta kalmasi gereklidir. Degisen ortam sicakligi , cetvellerde uzama/kisalma nedeniyle olcum sonuclarinin degisken olmasina sebep olabilir. Gerek calisma ortami , gerekse parca sicakligi kontrol altinda tutularak olcum suresince sicaklik degisiminin en az kosulda olmasi saglanmalidir. Bu saglanamiyorsa , cihaz , sicaklik kontrol eden ekipmanlarla donatilmalidir.]
Nem Kontrolu. [Calisma ortamindaki asiri nem , hem elektronik hem de mekanik parcalar uzerinde olumsuz etkilere sebep olacaktir.]
Hava Basinci. Cihazin calismasi icin gerekli hava basinci ve debisi surekli saglanmalidir. Basinc ve debi dususleri , cihazin calismasinin  durmasina neden olacaktir.
Toz ve Yag calisma ortamindan uzaklastirilmalidir. [Is parcasinin temizligi , olcum sonuclarini dogrudan etkiler.Yag ve toz bulasmis bir parcada elde edilecek sonuclar ile , temizlenmis parcada eldilecek sonuclarin farkli olmasi kacinilmazdir.Parcalar olculmeden evvel muhakkak temizlenmelidir.
Yag ve Toz'un , cogu hava yastiklariyla calisan cihazlarin mekanik/elektronik elemanlari uzerinde de olumsuz etkilerde bulunur. Yag ve toz , hava yastiklarinin tikanmasina , cetvellerin yanlis okunmasina / hic okunamamasina , elektronik unitelerin asiri isinmasi - kisa devre - temassizlik gibi olumsuzluklara neden olur.
Hava Hortumlari icersindeki toz ve yag , hava yastiklarinin tikanmasina , yataklarin cizilmesi-asinmasina neden olur.]
Enerji Problemleri.[Voltaj dalgalanmalari, ani elektrik kesintileri , toprak hattinda enerji bulunmasi gibi durumlar , elektrik/elektronik donanimin cogu zaman telafisi pahali zararlar gormesine neden olabilir. Bu nedenle , cihaza gelen elektrik enerjisinin bir kesintisiz guc kaynagi ile takviyesi , olasi sorunlari bertaraf etmeyi saglar.]
Agirlik ve carpmalar. [Cihaza tasiyabilecegi azami yukten fazlasinin konulmamasi gerekir. Cihaz etrafinda bulunan hareketli kisi ve forklift-vinc gibi nesnelerin , cihaz carparak zarar vermesini onlemek icin gerekli tedbirler alinmalidir. Cihazin hareket yollarina ve hareketli aksami uzerine hicbir kosulda malzeme konmamalidir.]
Egitim. Cihaz , yeterli bilgi ve tecrubeye sahip olmayan kisilerin bilincsiz hareketleri neticesinde olusacak zararlarindan korunmali , egitim almamis kisiler tarafindan cihazin kullanilmasina musaade edilmemelidir.
Aydinlatma.Operatorun saglikli islem yapabilmesi icin yeterli aydinlatma kosulu saglanmalidir.
Olcme Uclari.Olcme kafasi,problar ve uclar , olculecek elemanlara uygun secilmelidir. Tum bu ekipmanlar carpma, toz,yag ve kirden korunmalidir. Bunlara ait temizlik kontrolleri duzenli olarak yapilmalidir. Deforme olmus uc/prob/kafa olcumde asla kullanilmamalidir. Kullanilacak uclarin boy ve caplari , muhakkak olculecek elemanlara uygun secilmelidir.

....

14 Ocak 1970 Tarih ve 1211 Sayili kanuna gore , Olcum Merkezleri'nde Tutun ve Tutun Mamulleri kullanilmamalidir.

Sayfa: [1] 2


Sosyal ağınızla giriş yapın

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
 • Nokta Ziyaretçi: 86
 • Nokta Gizli: 0
 • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
 • stats Toplam Üye: 486
 • stats Toplam İleti: 8,703
 • stats Toplam Konu: 1,544
 • stats Toplam Kategori: 11
 • stats Toplam Bölüm: 38
 • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar
1,338 İleti
# harek # # harek #
1,093 İleti
〽️🌱🌴 〽️🌱🌴
998 İleti
τǺN€®™ τǺN€®™
652 İleti
metroloji16 metroloji16
229 İleti
rebelwhiteâ©
220 İleti
adofm_AK
213 İleti
bakayoko
185 İleti
tarik
171 İleti
3_D
158 İleti

Takvim Aksiyonları

Aralık 2023
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1 2
3 4 [5] 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Bugün için herhangi bir etkinlik bulunmuyor.

Popüler Kategeriler

'html_below' adlı tema yüklenemiyor.