• Anasayfa
 • Ara
  •  
 • Geriş
  • Kullanıcı Adı: Şifre:
   Aktivasyon epostanız mı yok?

İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Konular - Ⓜⓤⓡⓐⓣ

Sayfa: 1 [2] 3
16
Bizbize... / Deprem Takibi...
« : 04 Haziran 2015, 10:41:25 »
Merhaba, Dünyada neredeyse her saatte bir deprem olmakta. Günümüzde neredeyse bu yer hareketlerinin tamamı kayıt altına alınmakta. Aşağıda vereceğim sayfadan detaylarıyla, dünya üzerindeki bu yer hareketlerini takip edebiliyoruz. Bu veriler ülkelerin resmi kurumlarının aktardıkları verilerin bir araya toplanması neticesinde ortaya çıkmaktadır.

Verilere ulaşmak için resme tıklayabilirsiniz.

Dünya genelinde;
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Kandilli Rasathanesi Ulusal Deprem İzleme Merkezi
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

17
Bilgisayar ve Donanım / Windows 10 Update yapmalımıyız?
« : 03 Haziran 2015, 08:02:20 »
Herkese merhaba, Konuyu açmamım sebebi elimdeki bilgileri paylaşmak ve aklımdaki bazı soru işaretlerine cevap  aramak. Hepimizin farkettiği üzere microsoft, windows için upgrade sundu ve bilgisayarda hafta başından beri Saat alanındaki iconlarda yerini aldı ve sürekli bildirim yapıyor. Biraz inceleyince ücretsiz olduğunu farkettim.
Alıntı
rezervasyonu yapmak ne demektir?
Hak sahibi Windows 7 SP1, Windows 8.1 Update ve Windows Phone 8.1 cihazları için ücretsiz Windows 10 yükseltmesi sunulmaktadır. Bu ücretsiz tekliften yararlanın ve yayınlandığında Windows 10 deneyimi yaşayan ilk kişilerden olun. Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ile hemen bugün ücretsiz yükseltmenizi rezervasyonunu yapın.
Sayın Hexagon Metrology çephesine yakın yöneticilerim, ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar;
Microsoftun yayınladığı Windows 10 ücretsiz rezervasyonuna katılmalımıyız?
- Bu update sistemimizde aksiliklere yol açarmı?
- Bu konuda herhangi bir çalışma varmı?

Yabancı Forumda da bu konu açılmış. Olay henüz yeni, sanırım o yüzden net bir ibare göremedim.
Kod: Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
http://www.pcdmisforum.com/printthread.php?t=30262&pp=10&page=1Donanım gereksinleri ile ilgili haber;
Kod: Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/29171336.aspResimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

18
Bizbize... / catia kinematik denemesi..
« : 25 Mart 2015, 16:48:33 »
Arkadaşlar catia da böyle bir şey  yapmak için uğraştım..

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

kaynaklar:
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sizlerinde bu konuda bilgi ve tecrübeleri varsa bu konu altında paylaşabilir misiniz...

19
Bizbize... / test
« : 18 Şubat 2015, 12:19:58 »
test 1234

20
Teknik Resim & GDT / Teknik resim tolerans
« : 29 Ocak 2015, 09:21:54 »
Arkadaşlar merhaba, ekte koyduğum teknik resimdeki işaretlediğim toleranslarda ne istiyor fikirlerinizi alabilir miyim. 
1 nolu kutucukta tolerans yüzeyden verilmiş, aynı simgeyle 2 nolu kutucukta deliklere de  tolerans verilmiş..
Bu toleransları gördüğümüzde ne yapmalıyız tur-pozisyon mu, yoksa konum olarak mı? ve tolerans ne girilmeli? ayrı ayrı değerlendirebilirmisiniz. Teşekkürler, selamlar, kolay gelsin.

21
Havacılık Sanayi / İkinci HüRKUş da Göklerde
« : 04 Aralık 2014, 01:37:48 »
10 Eylül 2014
TUSAş tarafından tasarlanan ve üretilen HüRKUş Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı'nın 2 no'lu prototipi ilk uçuşunu 10 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirdi.
8500 ft irtifa ve 140 knot hızla gerçekleşen uçuş, saat 07:47'de başlayarak 08:03'te başarıyla tamamlandı. 85. uçuşunu tamamlayan 1 no'lu uçakla birlikte, ikinci uçak da proje kapsamında uçuş test faaliyetlerine devam edecektir.
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

22
Anketler / Defult Tema seçimi
« : 19 Kasım 2013, 16:38:55 »
Bu 30 günlük bir anket. Bu ankete herkezin katılmasını rica ediyoruz. Anket sonucunda en çok oy alan tema defult tema olarak ayarlanacak bunun dışında kendi isteğinize göre temanızı seçebilirsiniz...

Ekteki resimde gördümüz alandan temaları tek tek seçip kalıcı alanını click'lemeden tüm temaları deneye biliriz.. Kalıcı kısmını seçmediğiniz sürece bir sonraki ziyaretinizde şuan ki seçiminiz olan tema aktif olarak gelecektir. Yapacağınız katkıdan dolayı teşekkür ederiz.

23
Ewtt bu programla basit gif işlemlerinize çözüm bulabilirsiniz. forum sitesindeki yanıp sönen Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap iconu online olduğumuz da avatarımızın üzerinde Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap iconu gibi basit şeyleri bununla yapabilirsiniz.  Denemedim ama daha farklı şeylerde yapılabilir hayal gücünüze göre değişir Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap


Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

24
Evet  kayıt defteriyle oynayıp iexplorer başlangıç sayfasına yerleşen ve kesinlikle değiştirmenize izin vermeyen virus diyebileceğimiz sıkıntının çoğunun çözümü için ekteki bu ufak programcık işinize yarayacaktır.

Dosyayı indirip içindeki *.reg 'e çif tıklamanız yeterli.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

25
Arkadaşlar biz bildiğiniz gibi Pc-Dmis te ondalıklı ayıracı olarak nokta işereti kullanıyoruz. Bu yüzden pc-dmis yada herhangi bir yerde (ör.:Autocad) rakam girerken iki elmizi kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu programcık sayesinde Q kalvye kullananlar bu sıkıntıdan kurtulabliyor. Yüklemesi basittir sadece setup.exe çalıştırılır ve yüklenmesi beklenir. Yüklenince akranda bir uyarı belirir.
Sonrasında ayar yapılması gerekiyor.

hepimiz ing. işletim sistemi kullandığımız için yolları ona göre söylüyorum.
Yükleme işleminden sonra.
-Control panel=>Region end Langauge=>Keyboards and Languages Tab'ını açın=>Change Keyboards...'a tıklayın.
-Açılan pencerede General TAb'ında Add.. ye tıklıyoruz.
-Yeni açılan pencerede aşşağı inerek Tukish(Turkey) seçeneğini buluyoruz. artıya tıklayarak açılan seçeneklerden "Tukish Q - FIXED" kutucuğunu seçip "OK" ye basıyoruz ve bir önceki ekrana dönüyoruz.

Bu işlemden sonra artık yeni klavye düzenimiz seçilebilir listemize geliyor. şunuda söyleyeyim. Bu klavye düzeninin bir önceki klavye düzeninden tek farkı klavyenin sağındaki sayısal düzendeki "Del" yazan ve virgül işereti olan tuşun işlevini noktaya çevirmesidir.

Bu açıklamayı yapmamın sebebi bir püf noktayı söylemek istemem ve oluşabilecek soru işaretlerini baştan berteraf ermek istememdir.

şimdi General tabındaki ayarlarımıza devam edelim.

-Defult imput langauage seçim kutusunda yeni düzenimiz olan fixed'i seçip apply diyelim.

Bundan sonra defult klavyemiz bu ancak püf noktada burada devreye giriyor. Bilenleriniz vardır Office pc-dmis yada farklı programlarda aynı anda çalışırken, klavyedeki tuşlar birden türkeçe karakterlere karşı acayipleşir bunun sebebi o an çalıştığınız programın şuan açık olan Genaral tabındaki "en" yazan klavye düzenine geçmesi olabilir. Bunu her defasında yada sistem restart ettiğimizde seçmemiz gerekebilir. Bu durumu ortadan kaldırmamk için.

-Yine General tab'ındaki "Installed services" seçim alanında "Fixed" ibaresi geçmeyen tüm klavye düzenlerini siliyoruz.
 Defult input langauage seçim kutusunda "fixed" i defult yapmıştık onu bu yüzden silemeyiz engel olur. eğer onun haricinde herhangi birini silemiyorsanız. Bu işlemi doğru yaptığınızdan emin olun tekrar deneyin.
evet apply dediğimizde tüm işlemler bitmiş olur. artık iki elle sayı girmenize gerek yoktur.
Herhangi bir sebeplede fixed klavye düzenini silerseniz tekrar yükleyemezsiniz. çözümü vardı ama hatırlayadım. Böyle bir sıkıntı olursa kendim burada silip, tekrar çözümü bulup yazarım.
Bunu xp ve win7 de kullanıyorum. sorun çıkmadı.

Bir uyarım olacak anlatımdaki ayarlar dışında başka hiç bir şeyi değiştirmeyin. Bu pc-dmis in tutarsız çalışmasına neden olur. Tecrübeyle sabittir.

Son olarak yaptığınız tüm işlemlerden kendiniz sorumlusunuz. çalışma sırasında konsantrasyon eksikliği bazı işlemlerin sıralaması ,atlanması yada yanlış anlaşılmasına sebep olabilir.

Yinede böyle bir sıkıntı yaşarsanız General tabının son halinin resmini buraya eklerseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

26
Mause hareketlerini tekrarlamak istediğnizde kullanabileceğiniz basit ufak bir program.
Õrneğin belli bir koordinata gidip belli sure aralıklarıyla tıklama tekrarı yapmak istiyorsunuz. Menüdeki ayarlarınızı yaptıktan sonra start düğmesine basıp beklediğinizde yaptığğınız ayarlara gore işleme başlar. Kullanımla ilgili anlatım yok dosyada ek olarak translate edilmiş bir resim var biraz yardımcı olabilir size.

Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

27
Disk bölümleme ye ihtiyacınız olursa diye win7 için güzel bir program önermek istiyorum. Full sürümünü kullanmanızı tavsiye ederim.
Not olarakta şunu ekleyeyim "Partation Magic" denilen programın win7 desteği yok win 7 de sakın kullanmayın. yaklaşık 20 tane soru soruyor ve next+next mantığıyla giderseniz sisteminiz ilk restart da açılmaya bilir. Tecrübeyle sabittir . Bu durumdan system kurtarma yaluyla kurtulabilirsiniz "bootmbr" diye bir konut var detaya girmiyorum. Aklınızda bulunsun sonra uğraşmayın Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap.
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

MiniTool Partition Wizard Home Edition, ücretsiz bir disk bölümü (partition) yöneticisi. 32 ve 64 bit Windows XP/Vista/7 versiyonlarında çalışabilmekte olup, disk boyutlandırma, partisyon kopyalama, partisyon oluşturma, partisyon silme, partisyon formatlama, partisyon dönüştürme, partisyon gizleme, sürücü adı değiştirme, aktif partisyon ayarlama ve partisyon kurtarma işlemlerini yapabiliyor

28
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Savunma projelerinin bütçesi 50 milyar liraya yaklaştı. Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) tarafından sözleşmeye bağlanmış projelerin tutarı, son 5 yılda yüzde 85 artarak 45 milyar 387 milyon liraya ulaştı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, yeni nesil savaş uçağı konya bayan escort(JSF), yeni tip denizaltı, ALTAY Milli Muharebe Tankı, ATAK Helikopteri, A400M ulaştırma uçağı, MİLGEM Muharebe Gemisi, güdümlü füze gibi projelerin yürütüldüğü Türk savunma sanayinin cirosu ve ihracatı, son yıllarda büyük artış gösterdi.

Uluslararası standartlarda üretilen zırhlı araçlar, sahil güvenlik botları, karakol gemileri, gece görüş ve hedef sistemleri, elektronik harp, test ve eğitim sistemleri, yazılım tabanlı telsizler, atış kontrol sistemleri, uçak simülatörleri, hava savunma sistemleri, topçu roketleri ve obüsleri, tüm dünyada büyük rağbet görüyor.

Savunma ve havacılık sektörünün 2012 yılı cirosu, önceki yıla göre yüzde 9 artarak 4,75 milyar dolara yükseldi. Sektörün sürdürülebilirliği açısından kritik önem taşıyan savunma ve havacılık ürünleri ihracatı ise 2011?e göre yüzde 16 artarak 1,26 milyar dolar oldu.

Hedef 2 milyar dolar

SSM, 2016 yılında savunma ve havacılık sektör cirosunun 8 milyar dolara, ihracatın 2 milyar dolara ulaşmasını hedefliyor.

Savunma firmalarının özkaynaklarıyla gerçekleştirdikleri Ar-Ge yatırımları 200 milyon dolar, dış finansman dahil yaptıkları Ar-Ge harcamaları da 2011 yılına göre yüzde 15 artarak 772 milyon dolar oldu.

özellikle 2004 yılından itibaren Savunma Sanayii Müsteşarlığının iş yükü sürekli artış gösterdi. Sözleşmesi imzalanmış projelerin toplam bedeli 2008 yılında 24,5 milyar lira iken, bu rakam 2009?da 36,6 milyar liraya, 2010?da 38,5 milyar liraya, 2011?de 40,9 milyar liraya çıktı. 2012 yılına gelindiğinde yürürlükteki proje sayısı 310?a, SSM?nin yönettiği bütçe, yani sözleşmeye bağlanmış 180 projenin bedeli de 5 yıl öncesine göre yüzde 85 artarak 45,4 milyar liraya ulaştı.

Toplam 45,4 milyar liralık sözleşme bedelinin yüzde 53?ü ortak üretim, yüzde 27?si yurt içi geliştirme, yüzde 11?i hazır alım, yüzde 8?i konsorsiyum ve yüzde 1?i de Ar-Ge projelerinden oluşuyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığının en büyük projeleri arasında ilk sırayı 16 milyar dolarla Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) alırken, bu projeyi, 3,3 milyar dolarla ATAK Helikopteri, 2 milyar avro ile Yeni Tip Denizaltı projesi izliyor.

SSM?nin sözleşmesi imzalanmış bazı büyük projeleri ve bedelleri şöyle:

Proje                            Sözleşme bedeli

Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap??                 Resimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapResimlere izin verilmiyor.
 Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ya da Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Müşterek Taarruz Uçağı (JSF)   16.000.000.000 Dolar

ATAK Helikopteri                3.300.000.000 Dolar

Yeni Tip Denizaltı              2.060.000.000 Avro

A400M Ulaştırma Uçağı           1.332.000.000 Avro

M60 Tank Modernizasyonu           687.500.000 Dolar

ALTAY Milli Tank                  494.000.000 Dolar

Sea Hawk Deniz Helikopteri        557.269.757 Dolar

Mayın Avlama Gemisi               625.000.000 Dolar

MİLGEM                            127.800.000 Dolar

Yeni Tip Karakol Botu             402.000.000 Avro

Amfibi Gemi                       391.250.000 Avro

29
Türk Savunma Sanayinin en büyük firmalarının genel müdürleri Düzce?nin sanayicileri ile bu gün (27 Mayıs 2013) bir araya geliyor.
Resimlere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Düzce?nin Ankara'da görev yapan en önemli ismi Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Faruk özlü?nün düzenlediği toplantının amacı savunma sanayinin sanayicilerimize kapı aralaması.

Savunma sanayiinin tanıtımı ve Düzce?de bu sektöre tedarikçi olacak yan sanayinin doğması amacıyla geçtiğimiz aylarda planlanan toplantı bu gün (27 Mayıs 2013) Akçakoca SKY TOWER otelde gerçekleşecek.

İlgili firma temsilcilerini buluşturacak toplantı sayesinde, Düzce?de bu sektöre dayalı yan sanayinde faaliyet gösterebilecek firmaların savunma sanayine katkılarını genişletmesi umuluyor.

Sanayicilerimize savunma sanayinin tanıtılacağı toplantıya, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı Faruk özlü?nün şahsi *retleri ve ricaları ile TAİ, ASELSAN, HAVELSAN, FNSS, ROKETSAN ve OTOKAR genel müdürleri katılacak.

Düzce Sanayisi ile işbirliği kurmak istiyoruz

Toplantıyla ilgili Düzce Postası?na bilgi veren Faruk özlü, ? Valimiz sn. Adnan YILMAZ beyin ev sahipliğinde savunma sanayi işbirliği günü düzenliyoruz. Bu toplantının amacı, Türkiyenin en büyük savunma sanayi firmaları ile Düzce sanayi arasında işbirliği imkanları yaratmak. Bu maksatla 1 müsteşar, 2 müsteşar yardımcısı, iki daire başkanı ve iki şube müdürü ile, Türkiye?nin en büyük 7 savunma sanayii firmasının yönetim kurulu başkan/genel müdürü/genel müdür yardımclarından oluşan bir heyetle Düzce?ye geliyoruz. Yanİ savunma sanayimizin patronları ve devleri Düzce?de olacaklar? diye konuştu

Savunma Bakanı?nın abisi olan DüZCE Vali?si Adnan Yılmaz, ve TBMM?nin Savunma Sanayi Komisyonunda görevli milletvekilimiz Fevai Arslan da Savunma Sanayi ile aynı sektöre iş yapabilecek Düzceli sanayicilere kapı aralanması için bu girişimleri desteklediklerini söylediler.

Alıntı:Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

30
Kocaeli - Gebze'de faaliyet gösteren bir firma, savunma sanayinde kullanılan ve savaş gemilerine monte edilen tüm ekipmanların şok ve kalifikasyon testini gerçekleştiren yerli şok makinesi üretti.

Tekno Kauçuk Sanayii Aş İleri Mühendislik Grup Lideri Volkan Ertem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 5 yıl önce MİLGEM Projesi'yle savunma sanayi çalışmalarına başladıklarını belirterek, proje kapsamında şok bantları dizayn ettiklerini, tasarladıklarını, üretimini gerçekleştirdiklerini ve gemi üzerindeki uygulamasını yaptıklarını söyledi.

Ertem, bu proje sırasında şok testlerini fiili olarak gerçekleştiremediklerini ve bu testlerin Türkiye'de gerçekleştirilemediğini öğrendiklerine dikkati çekerek, bu sebeple yerli şok test makinesi yapmaya karar verdiklerini kaydetti.

Geçen yılın altıncı ayından itibaren tasarım çalışmasına başladıkları projenin yapımını tamamladıklarını anlatan Ertem, bu yıl itibariyle de şok test makinesini Türk savunma sanayisinin hizmetine sunduklarını anlattı.

Ertem, bu cihazla gemiye takılacak 2 tona kadar olan tüm ekipmanların şok ve kalifikasyon testini yapabildiklerini dile getirerek, cihazın "200 g"ye kadar şok uygulayabildiğini belirtti

Bu makine yapılmadan önce kalifikasyon ve şok testlerinin yurt dışında yapıldığını vurgulayan Ertem, "Bu sebeple hem yüksek test maliyetleri ortaya çıkmaktaydı hem de bilgi gizliliği olan ekipmanların yurt dışına gönderilmesi gibi konular vardı. Bu nedenle şok cihazının Türkiye'de yapılmış olması çok önemli" dedi.

Ertem, şok testlerinin Türkiye'de gerçekleştirilmediği için yerli firmaların yurt içi ve yurt dışındaki ihalelere katılamadığını belirterek, "Cihazların kalifikasyonu yapılamadığı için yerli savunma sanayi firmaları şok kalifikasyonunu alamıyordu. Bu sebeple yerli savunma sanayinin şok testleri açısından bir açığı ortaya çıkmıştı. şok test makinesinin yerlisinin yaparak ülkedeki savunma firmalarının da bu testi yapabilir hale gelmesi sağlandı. Bu şekilde hem yabancı firmalara karşı Türk savunma sanayi firmalarını avantajlı hale getirmiş olduk hem de Türk firmaların uluslararası ihalelere katılmasını sağlamış olduk" diye konuştu.

-"Yerli firmaları yüksek test ücreti ödemekten kurtardık"-

Türkiye'de gerçekleştirilecek olan yeni denizaltı ve savunma sanayi projelerinde mutlaka bu testlerin gerçekleştirileceğini vurgulayan Ertem, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda bilgi gizliliğine sahip ve yurt dışına gönderilmesi mümkün olmayan cihazların şok testi ve kalifikasyonu yurt içinde yapılması gerekiyor. Biz bu cihazı yaparak bilgi gizliliğine sahip cihazların yurt dışına gönderilmesini engelledik. Yerli savunma sanayi firmalarını yüksek test ücretleri ödemekten kurtardık."

Ertem, ürettikleri cihazın üstünde 1,5 tonluk bir çekiç bulunduğunu anlatarak, bu çekicin cihaza bağlanan ekipmanın ağırlığına göre standarta belirtilen yüksekliğe kaldırıldığını ve serbest bırakıldığını dile getirdi.

Serbest bırakılan çekicin makinenin üstündeki örse çarptığında ekipmanda yaklaşık 200 g'lik bir şok yükü meydana geldiğini kaydeden Ertem, "Her testte yaklaşık 12 vuruş yapılıyor. 6 vuruş dik eksende, diğer 6 vuruş da 30 derecelik eksenlerde yapılıyor. Bu sayede ekipmanda meydana gelecek dik yöndeki ve yanal eksenlerde şok yükleri simile edilmiş oluyor" şeklinde konuştu.

-"Similasyon yardımıyla doğrulama yeterli değil"-

Ertem, şuanda ürettikleri şok makinesine Aselsan, Roketsan, Havelsan gibi şirketlerden talepler geldiğine dikkati çekerek, yurt dışı maliyetleriyle karşılaştırdığında bu testlerin yurt içinde gerçekleştirilmesinin yerli firmalara yarı yarıya bir maliyet avantajı sağladığını vurguladı.

şok test makinesi yapılmadan önce bütün testlerin similasyon yardımıyla yapıldığını ancak similasyon yardımıyla doğrulamanın yeterli olmadığını ifade eden Ertem, şunları bildirdi:

"Mutlaka fiziksel olarak da ekipmanların şok testine karşı kalifike edilmesi gerekiyor. Similasyonda her türlü değer yakalanamıyor. Ayrıntılarıyla ekipmanların güvenliği sağlanamıyor. Ancak şok testi yapıldığında ekipmanın su altı mayınına karşı kalifikasyonu tamamen gerçekleştirilmiş oluyor. şok testi yardımıyla bir cihazın gemiye takıldıktan sonra su altı mayını patladığında çalışmaya devam edip etmeyeceğini tamamen ve doğru olarak belgeleyebiliyoruz."

Alıntı:Linklere izin verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Sayfa: 1 [2] 3


Sosyal ağınızla giriş yapın

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?
 • Nokta Ziyaretçi: 7
 • Nokta Gizli: 0
 • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.
 • stats Toplam Üye: 589
 • stats Toplam İleti: 8,325
 • stats Toplam Konu: 1,455
 • stats Toplam Kategori: 11
 • stats Toplam Bölüm: 38
 • stats En Çok Çevrimiçi: 1,847

En çok Yazanlar

BirazFikrimVar BirazFikrimVar
1,278 İleti
# harek # # harek #
1,072 İleti
Ⓜⓤⓡⓐⓣ Ⓜⓤⓡⓐⓣ
983 İleti
τǺN€®™ τǺN€®™
607 İleti
rebelwhiteâ©
220 İleti
metroloji16 metroloji16
219 İleti
adofm_AK
213 İleti
bakayoko
185 İleti
tarik
171 İleti
3_D
158 İleti

Takvim Aksiyonları

Eylül 2019
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 [20] 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Bugün için herhangi bir etkinlik bulunmuyor.

Popüler Kategeriler

'html_below' adlı tema yüklenemiyor.